Dziś w Nowym Jorku Samsung zaprezentował dwa nowe smartfony – Galaxy S8 oraz Galaxy S8+. Szczegółowe informacje na temat tych urządzeń pojawiały się w Siec na przestrzeni ostatnich kilku tygodni, ale mimo to nie obyło się bez kilku niespodzianek. Relację z londyńskiej imprezy Koreańczyków można przeczytać na naszym kanale live.

Samsung Galaxy S8 trafi na rynek w dwóch wersjach. Model S8 został wyposażony w 5,8-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 1440 x 2960 oraz akumulator o pojemności 3000 mAh z opcją szybkiego ładowania. Większy wariant smartfona – S8+ – otrzymał 6,2-calowy wyświetlacz wykonany w tej samej technologii i charakteryzujący się tą samą rozdzielczością. W urządzeniu zastosowanie znalazła bateria o pojemności 3500 mAh z opcją szybkiego ładowania. Dzięki technologii przywołującej na myśl 3D Touch Samsung zintegrował przycisk Home z przednim ekranem.

Oba warianty Samsunga Galaxy S8 otrzymają procesor Qualcomm Snapdragon 835 lub Exynos 8895 (na rynek polski trafi ten drugi), 4 GB pamięci RAM LPDDR4, 64 GB miejsca na dane z możliwością rozbudowy przez kartę microSD (do 256 GB). Z tyłu smartfonów zastosowanie znalazła kamera z 12-megapikselową matrycą i obiektywem o świetle f/1,7. Z przodu zaś umieszczono 8-megapikselowy aparat o takiej samej jasności obiektywu (z trybem GIF Mode na wzór Live Photos i autofokusem).

Na lewej krawędzi nowych Galaxy S8 znalazł się przycisk, który pozwala na aktywowanie asystenta głosowego Bixby. Może on być obsługiwany za pomocą głosu (bez wsparcia dla języka polskiego) lub ekranu dotykowego. Obecnie Samsung zintegrował go z 10 aplikacjami systemowymi, ale z czasem ma to ulec zmianie. Bixby potrafi rozpoznawać obiekty zeskanowane kamerą, sterować automatyką domową oraz zarządzać powiadomieniami.

Nowe smartfony zostały wyposażone w czytnik linii papilarnych umieszczony na tylnym panelu, a także skaner tęczówki oka oraz twarzy (z możliwością logowania do kilku usług bankowych) i opcję bezprzewodowego ładowania. W urządzeniach zastosowanie znalazł port USB-C, minijack, chipy MST i NFC, LTE Cat.16, Bluetooth 5.0 z opcją przesyłania danych do dwóch urządzeń jednocześnie i Wi-Fi a/b/g/n/ac. Oba telefony są odporne na kurz oraz wodę (standard IP68) i działają pod obsługą Androida 7.0 Nougat z nakładką Samsung Expierience.

Dokładna data premiery Samsungów S8 i S8+ w Polsce nie jest jeszcze znana. Przedsprzedaż rozpoczęła się jednak już dzisiaj. Mniejszy model ma kosztować 3499 złotych, a większy 3949 zł. Do zestawu zostaną dołączone słuchawki AKG.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.