Rosnąca popularność transmisji nadawanych na żywo nie umyka uwadze największych firm z Doliny Krzemowej, a już na pewno nie Facebookowi. Po zaimplementowaniu odpowiednich narzędzi do dwóch aplikacji mobilnych należących do Marka Zuckerberga (Facebook i Instagram) przyszła pora na skupienie się na użytkownikach komputerów.

Facebook pozwala od wczoraj użytkownikom komputerów na nadawanie relacji na żywo. W moim przypadku funkcja jest obecnie dostępna wyłącznie w Google Chrome i tylko po zmianie ustawień języka serwisu na angielski.

Korzystając z przeglądarki internetowej użytkownicy popularnego serwisu społecznościowego mogą wykorzystać kamerę w swoim komputerze do rozpoczęcia „live streamu”. Drugą opcją jest połączenie się z takimi programami jak OBS, Wirecast czy XSplit i uruchomienie transmisji z gry komputerowej.

Warto zauważyć, że do tej pory temat nadawania na żywo relacji z gier komputerowych był kojarzony przede wszystkim z serwisem Twitch. Oczywiście miał on swoją konkurencję, taką jak Hitbox czy YouTube, ale to dopiero Facebook może okazać się dla niego realnym zagrożeniem.

Czy Facebook zachęci do swojego nowego narzędzia graczy? Bez wsparcia branży e-sportowej oraz zmodyfikowania interfejsu serwisu wydaje się to mało prawdopodobne. Czas przyniesie jednak odpowiedzi na wszystkie rodzące się pytania w tym temacie. Więcej na temat nowego rozwiązania można przeczytać na dedykowanej mu stronie internetowej.