Media huczą ostatnio od doniesień o planowanej konferencji produktowej Apple. Niestety te często znacznie różnią się w kwestii daty i miejsca tej imprezy. Raz mówi się o początku kwietnia, innym razem o końcu marca, a dokładnie o przyszłym tygodniu. Pogłoski mówiły także o tym, że konferencja może odbyć się w audytorium Steve Jobs Theater na terenie nowego kampusu Apple Park. Najnowsze wideo z placu budowy raczej nie pozostawia co do tego złudzeń.

Postępy prac są oczywiście widoczne, jednak na całym terenie wciąż trwają prace, a i samo audytorium nie wygląda na ukończone na tyle, by za tydzień lub dwa mogło zostać otwarte. Mało prawdopodobne jest też to, by Apple zdecydowało się na ulokowanie prestiżowej imprezy w niegotowym jeszcze obiekcie, który jest przecież także produktem tej firmy, tak jak iPhone'y czy MacBooki.

Jedyny budynek, który wygląda na ukończony to centrum badawczo-rozwojowe. Już w styczniu trwały w nim prace wykończeniowe (o czym pisałem w mojej relacji z naszej wyprawy do Cupertino). Możliwe, że to właśnie tam wprowadzą się pierwsi pracownicy firmy.