Apple może obecnie testować cztery nowe modele iPadów, wskazują na to identyfikatory urządzeń, które pojawiają się w logach zbieranych przez firmę analityczną Fiksu z aplikacji zawierających kody jej statystyk.

Chodzi o urządzenia oznaczone jako iPad 7,1, iPad 7,2, iPad 7,3 i iPad 7,4. Obecne iPady Pro posiadają identyfikatory iPad 6,x. Zdaniem Fiksu testowano na nich wiele popularnych aplikacji, a z samych urządzeń korzystano w Cupertino i okolicach. Na wspomnianych iPadach zainstalowana była albo beta systemu iOS 10.3, albo wczesne wersje iOS 11.

W logach zbieranych przez Fiksu pojawiło się w sumie około 40 urządzeń tego typu, co odpowiada liczbie nowych modeli, jakie zwykle Apple testować ma przed ich oficjalną premierą.

Możliwe, że wspomniane identyfikatory dotyczą nowych iPadów Pro, zarówno tych z ekranem o przekątnej liczącej 12,9 cala, jak i tych mniejszych 9,7-calowych. Apple może zaprezentować je już w przyszłym tygodniu, pogłoski tego typu pojawiły się wczoraj. Równie dobrze może pokazać je na początku kwietnia. O kwietniowej premierze zupełnie nowego modelu z ekranem o przekątnej liczącej 10,5 cala pisze dzisiaj serwis DigiTimes.

Źródło: 9To5Mac