W szóstym już spotkaniu w mobilnym obiektywie spotkamy się w Bydgoszczy (18.03).

Big e52b4998 95b4 4d00 bc05 2c7e84b73b9c

Obecnie mieszka tutaj około 360 tyś. osób. Jest to urokliwe miasto, pełne ciekawych miejsc. Jednak znaleźć tu można wiele nieodkrytych, intrygujących lokalizacji, które czekają na Was, którzy przybędziecie ze smartfonami w dłoniach. Jest to miasto kontrastów, bowiem od paru lat Bydgoszcz mocno inwestuje w odnawianie zniszczonych kamienic, tworzenie miejsc przyjaznych ludziom i usuwaniu ogromu kolorowych reklam. Także jest wiele obszarów gdzie przepych historycznej architektury sąsiaduje z szarą zniszczoną elewacją. Jednak nie jest to minus, ponieważ tworzy to niepowtarzalny klimat, który z pewnością uwiecznicie na zdjęciach. Bydgoszcz słynie ze wspaniałego budynku Opery Nova i pięknej Wyspy Młyńskiej.

Jest to miejsce, które przyciąga wszystkich przyjezdnych z powodu swojego wypoczynkowego charakteru i obecności zabytkowych spichrzy. Tutaj trzeba wspomnieć także o Wenecji Bydgoskiej, która okala Wyspę od południowej strony. Bydgoszcz kładzie duży nacisk na rozwój okolic rzecznych. Dzięki temu oglądanie miasta z perspektywy mostów jest wielką przyjemnością. A tą przyiemność pokarze Wam Błażej Jeliński.

Hej! Mam na imię Błażej i będę Was oprowadzał podczas bydgoskiego tripu. Na co dzień studiuję dziennikarstwo. Moim największym zainteresowaniem jest motoryzacja i chciałbym je kiedyś połączyć z fotografią. Na Instagramie jestem obecny od 2011 roku. Moim głównym kontem jest @blazej_jelen oraz @blazej_jelinski, które od niedawna pełni rolę prywatnego. Fotografią mobilną na poważnie zainteresowałem się na początku 2015 roku po spotkaniu z mobilnymi fotografami w Poznaniu. Od tego czasu staram się kilka razy w roku uczestniczyć w różnych spotkaniach fotografów. Od dziecka mieszkam w Bydgoszczy (z krótką przerwą na Poznań). Bardzo długo nie darzyłem miłością miasta nad Brdą. Wyjechałem stąd na studia z uczuciem ulgi. Niestety, byłem zmuszony wrócić i ponownie zmierzyć się z demonami tego miasta. Żeby pomóc sobie w przekonywaniu samego siebie do otaczających mnie widoków stworzyłem profil @bydgoszczglowna, na którym umieszczam zdjęcia ciekawych miejsc i udostępniam fotografie innych osób z Bydgoszczy. Wyznaczyłem sobie cel „pokochać Bydgoszcz” i szybko ku niemu zmierzam!

A tu kilka prac Błażeja:

Serdecznie zapraszam do zabawy!