Do systemu iOS zaimplementowano funkcję, która w świecie telefonów komórkowych pojawiła się już jakiś czas temu. Jej aktywacja sprawia, że gdy ktoś do nas dzwoni, to możemy usłyszeć jego imię i nazwisko przeczytane przez Siri.

Aby aktywować wspomnianą wyżej opcję należy otworzyć Ustawienia i przejść do sekcji Telefon. W zakładce Ogłaszaj połączenia znajdziemy kilka opcji do wyboru – możemy je dostosować do swoich preferencji.

iPhone Ogłoszenia

Zależnie od wybranych ustawień Siri będzie czytać imię i nazwisko osoby dzwoniącej w każdej sytuacji, tylko gdy mamy założone słuchawki albo gdy mamy słuchawki lub jesteśmy połączeni z zestawem głośnomówiącym w samochodzie.

Asystent głosowy Siri nadal nie potrafi mówić po polsku, ale w przypadku imion radzi sobie całkiem nieźle (poza pewnymi wyjątkami). Nie powinniśmy oczekiwać od niego rodzimego akcentu, ale wypowiadane przezeń słowa można zazwyczaj bez trudu rozpoznać. No chyba że dzwoni do nas Grzegorz Brzęczyszczykiewicz.

Aktualizacja – jak informuje czytelnik extor, wyłączenie Siri i włączenie sterowania głosowego sprawia, że imiona i nazwiska są czytane po polsku.