Mimo iż od premiery iPhone'ów 7 i 7 Plus minęło już blisko pół roku, to konkurencyjne smartfony nadal nie potrafią osiągnąć lepszych od nich wyników w teście AnTuTu. Niewykluczone, że niedługo ulegnie to jednak zmianie. Wszystko za sprawą urządzeń ze Snapdragonem 835 oraz Exynosem 8895.

Na pierwszym miejscu zestawienia AnTuTu znajduje się od września iPhone 7 Plus, a tuż za nim – na drugiej pozycji – iPhone 7. Ostatnie miejsce podium przypadło zaś smartfonowi OnePlus 3T, ale warto pamiętać, że chiński producent został niedawno oskarżony o oszukiwanie w tego typu testach przez czasowe zwiększanie wydajności swoich urządzeń. Prawdopodobnie wraz z ostatnią aktualizacją oprogramowania zostało to jednak naprawione.

Na kolejnych miejscach najnowszego rankingu znalazły się smartfony LeEco Pro 3, Smartisan M1L, Lenovo Zuk Edge, OnePlus 3, Xiaomi Mi 5s Plus, Mi 5s, a także Xiaomi Mi Note 2. AnTuTu opublikowało również zestawienie najbardziej wydajnych urządzeń z systemem iOS – nie uwzględniło jednak iPadów Pro. Po iPhone'ach 7 Plus i 7 na kolejnych pozycjach znalazły się następujące produkty: iPhone 6s Plus, iPhone 6s, iPhone SE, iPad Air 2, iPhone 6 Plus, iPhone 6, iPad mini 2 i iPhone 5s.

Warto zaznaczyć, że iPhone 7 ma znacznie słabsze podzespoły niż konkurencyjne smartfony – swoje świetne wyniki w testach „benchmarkowych” zawdzięcza więc w dużej mierze bardzo dobrej optymalizacji. Urządzenie zostało wyposażone w 2 GB pamięci RAM (3 GB dla modelu 7 Plus), a także układ SoC A10 Fusion (taktowanie do 2,34 GHz) z czterema rdzeniami (dwa Hurricane i dwa Zephyr).

Źródło: AnTuTu