W obecnej chwili mamy bardzo wielu producentów różnego rodzaju akcesoriów ochronnych, etui i case'ów dla przenośnych urządzeń Apple. Zawsze staram się pisać o tych, które uważam za dobrze wykonane i eleganckie. Dzisiaj zaprezentuję wam wysokiej jakości pouch'e i case'y marki Black&Tan, które są wykonywane ręcznie z wysokiej jakości włoskiej skóry, produkowanej według naturalnych metod. Dodatkową ciekawostką jest, że Black&Tan to polska, rodzima firma, która szyje swoje produkty w naszym kraju.

O produktach

Produkty firmy Black&Tan są tylko i wyłącznie wykonane ze skóry. Na chwile obecną w ofercie znajdziemy case'y i pouche (czyli etui wsuwane) dla iPhone'ów z serii 6/6S oraz 7/7 Plus oraz etui dla iPadów z serii Air oraz Pro. Cały asortyment (jak sugeruje nazwa) dostępny jest w dwóch odcieniach skóry - czarnym (Black) oraz jasno-brązowym (Tan).

Do wykonania wszystkich produktów firma używa wyłącznie skór pochodzących z garbarni zrzeszonych w Consorzio Vera Pelle Italiana Conciata al Vegetale, organizacji, która powstała w 1994 roku we włoskiej Toskanii. Zrzesza ona ponad dwadzieścia garbarni, położonych na obszarze pomiędzy Pizą a Florencją. Wspólnym celem jej członków jest kultywowanie naturalnych metod produkcji i pielęgnowanie tradycyjnego rzemiosła, którego tajniki przekazywane są w rodzinach od pokoleń. Produktem końcowym procesu są roślinnie garbowane skóry, stworzone ze szczególną dbałością o środowisko. Proces ten jest czasochłonny wymaga cierpliwości oraz umiejętnego połączenia technologii i doświadczenia.

Jak pisałem wcześniej wszystko jest szyte w Polsce. Etui są naprawdę świetnie wykonane i bardzo precyzyjnie uszyte. Po odpakowaniu czuć niesamowity zapach. Od razu wiemy, że jest to najwyższej jakości skóra. Case'y od wewnątrz są wyłożone delikatną powłoką z mikrofibry dzięki czemu możemy spać spokojnie i bez obawy, że nasz smartfon się porysuje. Ich szkielet jest solidny i jak pisze producent - absorbuje uderzenia przy upadkach.

Jeśli chodzi o stylistykę produktów spod znaku Black&Tan to charakteryzuje je elegancja w nowoczesnym wydaniu. Firma stawia na geometrie i proste formy, które zestawione z nieregularną fakturą naturalnej skóry, dają połączenie na które zwrócą uwagę zarówno miłośnicy współczesnego designu, jak i ci, którzy cenią sobie tradycyjne rzemiosło. Z uwagi na to, że każde etui jest wykonane ręcznie, produkty Black&Tan są na swój sposób niepowtarzalne co tworzy znak rozpoznawczy marki a dodatkowo pod wpływem czasu nabiera charakteru.

Warto również zwrócić uwagę na bardzo ładne opakowania, w które zapakowano etui - dodatkowo cieszą gdy otwieramy czarną kopertę z logiem Black&Tan. Do każdego etui dołączona jest też ściereczka z mikrofibry do czyszczenia ekranu iPhone'a - bardzo miły dodatek.

Ceny:

Case dla iPhone 6 / 6S / 7 - 189 zł Case dla iPhone 7 Plus - 209 zł Pouch dla iPhone 6 / 6S / 7 - 159 zł Sleeve dla iPad Air / Pro - 379,00 ZŁ

Więcej informacji na stronie producenta: www.blackandtan.eu