Apple zaprezentowało dziś nazwę, jaką będzie nosiła nowa siedziba tej firmy – Apple Park. Przygotowane z myślą o tysiącu gości audytorium, w którym prawdopodobnie organizowane będą konferencje kalifornijskiego producenta, otrzymało zaś imię Steve'a Jobsa.

Apple poinformowało, że pierwsi pracownicy rozpoczną pracę w nowej siedzibie już w kwietniu. Proces przenoszenia dwunastu tysięcy zatrudnionych osób potrwa jednak sześć miesięcy. W tym czasie mają zakończyć się wszystkie prace budowlane, które skupiają się obecnie na parkingu i kilku mniejszych budynkach na terenie Apple Parku.

W piątek przypadałyby 62 urodziny Steve'a Jobsa. Apple poinformowało, że budynek audytorium będzie nosił jego imię i zostanie nazwany Steve Jobs Theater. Jego budowa jest jeszcze w trakcie realizacji, ale zostanie ukończona jeszcze w tym roku. Warto odnotować, że cylindryczna konstrukcja audytorium znajduje się na najwyższym punkcie Apple Parku.

Wkład Steve'a Jobsa w projekt nowej siedziby Apple skomentował obecny CEO firmy:

Wizja Steve'a rozciągnęła się daleko poza czas, jaki spędził on z nami. Jego zamiarem było, aby Apple Park był domem innowacji dla przyszłych pokoleń. Przestrzeń przygotowana z myślą o pracy, a także tereny zielone, zostały stworzone w taki sposób, aby inspirować naszych pracowników, ale też przynieść korzyści dla środowiska. Wybudowaliśmy najbardziej energooszczędny budynek z wszystkich tego typu na świecie – nasza siedziba będzie zasilana wyłącznie energią z źródeł odnawialnych.

Więcej informacji na temat nowej siedziby Apple przedstawialiśmy w artykule sprzed kilku tygodni.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.

Źródło: Apple


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.