Agencja Reuters opublikowała dziś raport dotyczący nowej siedziby Apple – Campus 2. Zdradza on kilka szczegółów związanych nie tylko z projektem całego kompleksu budynków w Cupertino, ale i trudnościami, na jakie natrafili projektanci oraz budowniczowie.

Wytyczne dotyczące drewna, jakie może być zastosowane w budynku, zostały zawarte w liczącym trzydzieści stron dokumencie. W szybach, które stanowią jeden z głównych elementów nowej siedziby Apple, nie mogą zaś odbijać się otwory wentylacyjne oraz rury.

Wiele elementów zastosowanych w Campus 2 czerpie ze stylistyki produktów firmy z Cupertino – toalety nawiązują do wyglądu iPhone'a, a w windach znalazły się przyciski podobne do przycisku Home. Co więcej, Apple przyjęło wyjątkowo małą tolerancję błędów dla rozmaitych przedmiotów. Wynosi ona zaledwie 1/8 cala – także dla niewidocznych powierzchni. Warto również dodać, że pracujący na budowie robotnicy muszą nosić specjalne rękawice aby nie uszkodzić żadnych elementów.

Projekt klamek/pochwytów do drzwi nie mógł być zrealizowany przez ponad półtora roku, gdyż żaden producent nie był w stanie spełnić wymagań Apple. Perfekcyjnie miały być również wykonane panele sufitowe – każdy z nich był oceniany przez ekspertów do spraw jakości zatrudnionych przez firmę Tima Cooka.

Apple chciało, aby otwory drzwiowe były całkowicie płaskie – bez żadnych wystających progów czy futryn. W innym wypadku – zdaniem przedstawicieli firmy z Cupertino – pracownicy musieliby zmienić tempo chodu wchodząc do pomieszczenia lub budynku, co mogłoby być rozpraszające.

W nowej siedzibie Apple pracować będzie 13 tysięcy pracowników. Jej otwarcie ma nastąpić tego lata. Warto na koniec zaznaczyć, że budowa kompleksu pochłonęła 5 miliardów dolarów.

Źródło: Reuters