Apple od dawna skupuje domeny z nazwami swoich produktów i usług. Jednym z ostatnich tego typu nabytków jest iCloud.net.

Domena ta należała wcześniej do niewielkiego, ale istniejącego od 2011 roku serwisu społecznościowego. Przejęcie domeny icloud.net oznacza jego zamknięcie. Jak można przeczytać na jego stronie głównej, wciąż dostępnej pod adresem icloud.net, przestał on działać kilka dni temu, a ostatecznie zniknie on z siec 1 marca 2017 roku. Wtedy też zniszczone zostaną dane użytkowników.

Jego administratorzy przestrzegają ich jednocześnie, by nie używali już swoich adresów e-mail w domenie iCloud.net ani nie wysyłali wiadomości na takie adresy. Nic w tym dziwnego. Jeśli Apple wykorzysta domenę iCloud.net i umożliwi korzystanie z niej użytkownikom tak samo, jak z iCloud.com, wysłane wiadomości mogą trafić do zupełnie innych osób.

Zdaniem TechCrunch, Apple miało zapłacić za domenę iCloud.net około 1,5 miliona dolarów. Warto jednocześnie przypomnieć, że w 2011 roku kupiło za równowartość 5,2 milionów dolarów domenę iCloud.com od szwedzkiej firmy Xcerion. Oferowana przez nią usługa chmury danych zmieniła wtedy nazwę z iCloud na CloudMe.

Źródło: TechCrunch