Jak donosi serwis The Times of Israel, Apple przejęło w ostatnim czasie firmę RealFace, która pracuje nad rozwiązaniami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa, uczenia maszynowego oraz technologii rozpoznawania twarzy. Real Face powstała w 2014 roku, a według doniesień Apple zapłaciło za nią około dwa miliony dolarów.

W RealFace opracowana została technologia rozpoznawania twarzy, która zintegorwana została ze sztuczną inteligencją. Rozpoznaje ona rysy twarzy poszczególnych osób, co pozwala na ich identyfikację na zdjęciach analizowanych za pomocą tego rozwiązania. Technologia ta wykorzystywana była przez aplikację Pickeez, która wybierała najlepsze, według technologii RealFace, ujęcie danej osoby na zdjęciach znajdujących się w różnych portalach społecznościowych.

Warto dodać, że kilka dni temu pojawiły się mało wiarygodne plotki, według których Apple planuje porzucić technologię skanowania linii papilarnych zastosowaną w TouchID, na rzecz identyfikacji użytkowników poprzez rozpoznawanie twarzy. Nie wiadomo jednak, czy źródło, z którego pochodziły te pogłoski, miało wcześniej informacje na temat tego przejęcia. Czas pokaże, czy firma z Cupertino wykorzysta rozwiązanie opracowane w RealFace i zastąpi nim czujnik TouchID.

Źródło: MacRumors za TimesOfIsrael