Apple udostępniło na swoim kanale w serwisie YouTube cztery nowe reklamy iPada Pro. W zaprezentowanych materiałach narrator odpowiada na pytania oraz zarzuty użytkowników Twittera względem tego sprzętu. Jego ostateczna konkluzja jest następująca – iPad Pro jest lepszy niż komputer.

W pierwszym materiale Apple chwali się, że system iOS jest odporny na działanie złośliwego oprogramowania, a programy pobierane z App Store są wolne od wirusów. Drugi film wychodzi naprzeciw użytkownikom, którzy chcą korzystać z aplikacji Microsoft Word – można ją pobrać do pamięci tabletu, a także wykorzystać w niej możliwości ekranu dotykowego tego urządzenia oraz stylusa Apple Pencil.

Trzeci materiał przypomina, że użytkownik może dokonać zakupu iPada Pro ze slotem na kartę SIM, co pozwala na uzyskanie dostępu do Internetu z dowolnego miejsca. Wreszcie ostatni z opublikowanych filmów odnosi się do zarzutu wyrażonego słowami „iPad Pro nie jest nawet bliski bycia komputerem”. Zdaniem Apple, wspomniany wyżej tablet jest szybszy niż większość laptopów, pozwala na korzystanie z LTE, a także ma ekran dotykowy, co czyni go lepszym od komputerów.

Wszystkie materiały można zobaczyć poniżej.