Wielokrotnie pisałem na MyApple o braku strategii rozwoju Apple TV. Firma nie wykorzystała - moim zdaniem - ogromnego, drzemiącego w nim potencjału. Możliwe jednak, że nie wszystko jest jeszcze stracone. Zdaniem Bloomberga, Apple pracuje podobno nad nową wersją tego urządzenia wspierającą rozdzielczość 4K.

Urządzenie oznaczone kodem J105 otrzymać ma też nowe, bardziej wydajne układy. Warto przypomnieć, że Apple TV czwartej generacji posiada te same układy co iPhone 6. Zdaniem Bloomberga prace miały wyraźnie ruszyć z miejsca po niedawnym zatrudnieniu przez Apple Timothy'ego D. Twerdhala, byłego szefa projektu Amazon Fire TV.

Być może firma powróci do pomysłów, z których zrezygnowała, m.in. z gniazda koncentrycznego dla telewizji kablowej - po fiasku negocjacji z amerykańskimi dostawcami, albo z własnego kontrolera gier oraz odpowiednio mocnych podzespołów, dzięki którym urządzenie mogłoby konkurować z nowoczesnymi konsolami.

Mimo mojego naprawdę dużego rozczarowania tym, jak Apple samo podłożyło nogę temu projektowi, cały czas mam nadzieję, że Apple TV w kolejnych generacjach będzie urządzeniem o znacznie większych możliwościach.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.

Źródło: Bloomberg