Analityk firmy KGI Securities – Ming-Chi Kuo – ujawnił nowe informacje dotyczące tegorocznych modeli iPhone'ów. Jeżeli wierzyć w przedstawione przez niego plotki, kolejny smartfon Apple będzie charakteryzował się ekranem z „obszarem funkcji”, który będzie swego rodzaju odpowiednikiem panelu Touch Bar z MacBooków Pro.

iPhone 8 otrzyma ekran OLED o przekątnej 5,8 cala. Jego powierzchnia użytkowna wyniesie jednak 5,15 cala, gdyż pozostały obszar stanowić będzie właśnie wspomniany wyżej „obszar funkcji”. Rola tego elementu wyświetlacza nie jest obecnie znana, ale można przypuszczać, że zastąpi on przycisk Home oraz czytnik papilarny Touch ID.

Prawdopodobnie „obszar funkcji” wyświetlać będzie między innymi dodatkowe przyciski wirtualne – skróty do aplikacji czy też dostępne w danym programie narzędzia. Niewykluczone, że rozwiązanie to będzie działać na podobnej zasadzie, jak panel Touch Bar w nowych MacBookach Pro.

iPhone 8 ma zostać zaprezentowany już we wrześniu. Jeżeli wierzyć plotkom, smartfon zostanie wykonany ze szkła oraz stali i otrzyma ekran OLED o rozdzielczości 2800 × 1242 pikseli (włącznie z obszarem funkcji). Urządzenie zostanie prawdopodobnie pozbawione przycisku Home, ale otrzyma moduł pozwalający na ładowanie bezprzewodowe.

Źródło: 9TO5MAC