Apple poinformowało dziś, że tegoroczna konferencja Worldwide Developers Conference (WWDC) odbędzie się w dniach od 5 do 9 czerwca. Impreza zostanie zorganizowana w McEnery Convention Center w kalifornijskim mieście San Jose.

Wiele wskazywało na to, że konferencja WWDC odbędzie się w tym roku w nowej siedzibie Apple – Campus 2. Prawdopodobnie kompleks nie zostanie jednak ukończony na czas. Impreza po raz pierwszy od 2002 roku zostanie więc zorganizowana w San Jose. Przez ponad dekadę – od 2003 r. – deweloperzy tworzący programy dla iOS oraz macOS byli zapraszani do San Francisco.

Jak twierdzi Phil Schiller, San Jose jest świetnym miejscem do ugoszczenia deweloperów, a ponadto kalifornijskie miasto znajduje się bliżej Cupertino.

Rejestracja na tegoroczne WWDC rozpocznie się 27 marca o godzinie 19:00 czasu polskiego. Cena biletu upoważniającego do wejścia na imprezę zostałą ustalona na 1599 dolarów. Oczywiście możliwość zakupienia go przypadnie jedynie wylosowanym przez Apple deweloperom.

Podczas WWDC Apple zaprezentuje prawdopodobnie nowe wersje systemów macOS, iOS, watchOS oraz tvOS. Niewykluczone, że w San Jose pokazane zostaną również nowe urządzenia firmy z Cupertino.

Konferencja WWDC rozpocznie się 5 czerwca. Już teraz zapraszamy Was na naszą relację z tego wydarzenia i zobaczenie naszego konceptu iOS 11.

Źródło: Apple