W ofercie japońskiej firmy SQUAIR pojawiło się etui dla iPhone'a, które zostało wycenione na 1700 dolarów. Produkt został wykonany z jednej bryły duraluminium i jak twierdzi jego producent, jest on skierowany dla osób między 40 a 55 rokiem życia, które żyją w dużych miastach.

Etui zostało wykonane z stopu duraluminium A7075, które zazwyczaj jest wykorzystywane do produkcji samolotów. Charakteryzuje się ono wysoką wytrzymałością, dobrą przewodnością cieplną i skrawalnością oraz możliwością łatwego wypolerowania.

Każde etui jest wykrawane z bryły duraluminium ręcznie, co zajmuje bardzo dużo czasu. Jak podkreśla producent, konsumenci powinni docenić jego piękno i prostotę. Produkt można kupić w nowojorskiej galerii Barneys NY, paryskiej Colett oraz japońskich salonach Isetan i Restir lub za pośrednictwem strony internetowej. W ofercie Squair jest również wersja różowa, złota i srebrna etui.

Co ciekawe, etui Squair kosztuje relatywnie niewielką część tego, co najdroższe tego typu produkty. Warto chociażby wspomnieć o wykonanych z 24-karatowego złota lub platyny obudowach, których cena sięga nawet 6 tysięcy dolarów.

Źródło: Cult of Mac, Gold&Co