Według informacji przekazanych przez Roberta Scoble'a będącego blogerem technologicznym i pracownikiem UploadVR, Apple rozpoczęło współpracę z niemiecką firmą Carl Zeiss. Efektem wspólnych działań obu producentów ma być pojawienie się na rynku lekkich i poręcznych okularów do rozszerzonej rzeczywistości.

Scoble w swoich doniesieniach powołuje się na informacje przekazane mu przez pracownika firmy Carl Zeiss. Co ciekawe, stoisko niemieckiego producenta znajdowało się na targach CES w hali, której tematem przewodnik była właśnie rozszerzona oraz wirtualna rzeczywistość. Można było na nim zobaczyć gogle VR One Plus będące headsetem dla smartfonów.

Jeżeli wierzyć w przekazane przez Scoble'a informacje, okulary AR Apple mają zostać zaprezentowane jeszcze w tym roku. Agencja Bloomberg już w listopadzie informowała, że firma z Cupertino rozpoczęła testy ekranów, które prawdopodobnie znajdą zastosowanie w tym urządzeniu. Pierwsze plotki dotyczącego prac nad nim pojawiły się w Sieci ponad rok temu.

Informacje dotyczące prac Apple nad rozwiązaniami z segmentu AR/VR można już uznać za pewnik. Przejęcia firm oraz zatrudnianie ekspertów związanych z tą branżą zdaje się potwierdzać wiele plotek. Warto również przypomnieć, że CEO firmy z Cupertino – Tim Cook – już kilkakrotnie wypowiadał się w superlatywach na temat rozszerzonej rzeczywistości.

Źródło: The Next Web, Robert Scoble