Pierwsze plotki dotyczące iPhone'a 8 sugerowały, że urządzenie to będzie charakteryzować się szklaną obudową. Według najnowszych informacji, rama nowych smartfonów Apple – podobnie jak w przypadku modeli 4 i 4s – zostanie wykonana ze stali nierdzewnej.

Apple od kilku lat wykorzystuje do produkcji swoich smartfonów aluminium, co chociażby w przypadku modelu 6 zaowocowało problemami dotyczącymi wytrzymałości całej konstrukcji. Mimo iż w przypadku nowszych urządzeń firma z Cupertino postawiła na bardziej odporny na wyginanie stop, to nadal daleko mu do właściwości stali nierdzewnej.

Jeżeli wierzyć plotkom, iPhone 8 otrzyma obudowę łączącą w sobie stalową ramę oraz szklane elementy. Nowa metoda obróbki metalu polegająca na łączeniu dwóch brył pozwoli firmie z Cupertino na większą niż w przypadku modeli 4 i 4s swobodę dotyczącą obróbki i kształtowania formy urządzenia.

Nowe smartfony Apple mają zostać zaprezentowane we wrześniu. Urządzenia mają zostać pozbawione przycisku Home, którego rolę przejmie technologia 3D Touch oraz czytnik linii papilarnych zespolony z ekranem. Ponadto smartfon będzie charakteryzował się małymi ramkami wokół wyświetlacza OLED oraz możliwością bezprzewodowego i szybkiego ładowania.

Źródło: AppleInsider

Grafika: iPhone 4s