Według najnowszych informacji przedstawionych przez analityka KGI Securities – Minga-Chi Kuo – Apple zaprezentuje już w marcu trzy nowe iPady Pro. Jednym z nich będzie tablet wyposażony w ekran o przekątnej 10-10,5 cala.

iPad Pro z ekranem o przekątnej 10-10,5 cala ma rozmiarami swojej bryły być bardzo zbliżony chociażby do modelu Air 2. Zastosowanie większego wyświetlacza będzie jednak możliwe dzięki mniejszym ramkom wokół niego oraz braku przycisku Home, którego rolę przejmie prawdopodobnie technologia 3D Touch i czytnik linii papilarnych zespolony z ekranem.

Nowy wariant iPada Pro oraz następca 12,9-calowego modelu tej linii tabletów mają otrzymać procesor A10X. W ofercie Apple pojawi się prawdopodobnie jeszcze trzecie urządzenie, które będzie następcą iPada Air 2 i zostanie wyposażone w układ SoC A9, który do tej pory był stosowany w iPhone'ach 6s i SE.

Mimo premiery nowych modeli iPadów, Apple zanotuje w tym roku prawdopodobnie kolejny spadek popytu na swoje tablety. Jeżeli wierzyć prognozom, firma z Cupertino sprzeda około 35 milionów tych urządzeń, z czego ponad połowę ma stanowić relatywnie tani następca iPada Air 2.

Źródło: MacRumors