W informacji prasowej opublikowanej dziś ns stronie internetowej firmy Apple przeczytać można kilka ciekawych faktów dotyczących sklepów App Store. Już w nagłówku znajdują się informacje o tym, że tylko 1 stycznia 2017 roku użytkownicy wydali na aplikcje rekordową sumę 240 milionów dolarów, a w 2016 roku deweloperzy, którzy udostępniają swoje programy w sklepach Apple zarobili 20 miliardów dolarów - o ponad 40% niż w roku ubiegłym.

Co więcej, od początku istnienia sklepów App Store deweloperzy zarobili łącznie 60 miliardów dolarów. Oznacza to, że ubiegłoroczny zysk stanowi jedną trzecią całości. Świadczy to o dużym wzroście popularności zakupów w wirtualnych sklepach z aplikacjami. Warto dodać, że tylko w grudniu ubiegłego roku klienci dokonali zakupów w tych sklepach z kwotę 3 miliardów dolarów.

Aplikacja, która w poprzednim roku pobrana była przez największą liczbę użytkowników to Pokemon Go. Wśród innych najbardziej popularnych znalazły się takie aplikacje jak Prisma, Reigns, Procreate czy Lumio City. Obecnie w App Store znajduje się 2,2 miliona - 20% więcej w porównaniu do tego samego okresu w poprzednim roku, a sklepy te dostępne są w 155 krajach na całym świecie.

Apple chwali się również działalnością charytatywną prowadzoną za pośrednictwem App Store. W ramach akcji Apps For Earth oraz Games for Red zebrano kwotę ponad 17 milionów dolarów na wsparcie organizacji The Global Fund oraz World Wide Fund for Nature (WWF).

Źródło: Apple