Apple usunęło aplikację The New York Times z chińskiej wersji sklepu App Store. Decyzja ta była podyktowana wnioskiem władz Państwa Środka, które stwierdziły, że treści zawarte w dzienniku naruszają przepisy prawne obowiązujące w ich kraju.

Jak mówi Fred Sainz z Apple: „Zostaliśmy poinformowani, że program narusza lokalne regulacje prawne. Aplikacja musiała zostać usunięta z chińskiego App Store. Gdy sytuacja ulegnie zmianie, w App Store znowu pojawi się program The New York Times, który będzie można pobrać w Chinach”

Zarówno angielska jak i chińska wersja The New York Times zniknęła z chińskiego App Store 23 grudnia. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku na wniosek władz Państwa Środka Apple musiało zamknąć lokalny sklep iTunes Store oraz iBooks Store.

Nie sposób nie zwrócić uwagi na fakt, że treści pojawiające się w The New York Times mają charakter liberalno-lewicowy. Jak zauważa The Times, decyzja o zablokowaniu Chińczykom dostępu do zawartych we wspomnianym wyżej dzienniku treści odcina ich od niezależnych informacji na temat kraju.

Źródło: Cult of Mac