Za nami kilka z imprez dla prasy, na których wybrani wystawcy mogli pokazać dziennikarzom i blogerom co ciekawego przygotowali na tegoroczne targi. Pierwszą z nich była CES Unveiled.

Dominowali na niej wystawcy prezentujący przede wszystkim smart akcesoria, w tym różnego rodzaju urządzenia ubieralne dla fitnessu, ale także dla wirtualnej rzeczywistości.

Wśród tych pierwszych należy wspomnieć o Motiv - trakerze fitness w formie obrączki zakładanej na palec. To kolejne tego typu akcesorium po opisywanej przeze mnie opasce Misfit Ray, które nie przypomina gadżetu dla geeka, a wygląda jak zwykła biżuteria. Urządzenie komunikuje się z aplikacją w smartfonie, a umieszczona w nim bateria wystarczyć ma na pięć dni pracy. Ładowanie odbywa się za pomocą specjalnego dongla USB, do którego przypina się obrączkę. W podobny sposób ładowany jest opisywany przeze mnie stylus Adonit Pixel.

Podczas CES Unveiled można było zobaczyć także sporo różnego rodzaju smart odzieży mierzącej różnego rodzaju parametry podczas ćwiczeń.

Wśród innych urządzeń ubieralnych wspomnieć wypada o specjalnych butach dla osób korzystających z wirtualnej rzeczywistości. Przypominają one duże, trochę toporne sandały. Rozpoznają ruch i wyposażone są dodatkowo w silniki wibracyjne, mające zwiększać doznania podczas zabaw z VR-em.

Innym rozwiązaniem tego typu była specjalna podkładka pod nogi, dla graczy korzystających z wirtualnej rzeczywistości w pozycji siedzącej. Wystarczy podłożyć ją pod stopy i cieszyć się podobnymi doznaniami.

Niektóre z prezentowanych rozwiązań były ciekawe, choć ich przydatność wydaje się nam wątpliwa. Wspomnieć tutaj wypada o zewnętrznej klawiaturze ze składanym ekranem i baterią dla smartfonów z Androidem, pozwalającą za pomocą specjalnej aplikacji dla tego systemu uzyskać efekt podobny jak w przypadku Windows Continuum . Smartfon staje się wtedy jedynym komputerem osobistym użytkownika. Wystarczy go podłączyć do takiego akcesorium by cieszyć się desktopowym systemem. Akcesorium ma formę laptopa o gabarytach nieco większych niż 13-calowy MacBook Air. Skoro trzeba nosić ze sobą tego typu urządzenie, to czy nie lepiej wziąć ze sobą po prostu normalnego laptopa?

Wspominałem w poprzednim wpisie, że w funkcje smart wyposażone są akcesoria, czy wręcz narzędzia, które trudno byłoby o to podejrzewać. Obok smart szczotki do włosów widzieliśmy też specjalne smart laski do podpierania się podczas chodzenia.

O tym co widzieliśmy na CES Unveiled rozmawiamy w dzisiejszym odcinku MyApple Daily.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.