Pięć miesięcy temu informowaliśmy, że Apple zgłosiło do Biura Patentów i Znaków Towarowych USA dokumenty dotyczące zastosowania koronki Digital Crown w iPadzie oraz iPhonie. Najnowsze informacje sugerują, że firma z Cupertino nadal pracuje nad tym projektem.

W złożonych dokumentach można przeczytać, że znana z zegarka Apple Watch koronka Digital Crown mogłaby służyć do kontroli głośności, włączania i wyłączania ekranu, robienia zdjęć, kontrolowania rozmiaru tekstu czy też obracania trójwymiarowych modeli pokazanych na wyświetlaczu. W połączeniu z informacjami dotyczącymi możliwości mapowania obiektów 3D przez kamery przyszłorocznych iPhone'ów zdaje się tworzyć to spójną całość.

W opisie projektu Apple bazuje na przykładzie iPada, ale zaznacza jednak, że tego typu rozwiązanie mogłoby znaleźć zastosowanie także w innych urządzeniach z systemem iOS – jak na przykład w iPhonie. Projektanci firmy z Cupertino podkreślają, że wdrożenie opisanego wyżej pomysłu mogłoby pozwolić na eliminację ramek z przedniej części smartfonów i tabletów. Całą przednią płytę stanowiłby w tym przypadku ekran dotykowy.

Jeżeli iPhone 8 faktycznie zostanie pozbawiony przycisku Home, to Apple będzie musiało znaleźć inne rozwiązanie, które pozwoli na skanowanie linii papilarnych użytkownika oraz między innymi wychodzenie z otwartych aplikacji. O ile w pierwszym przypadku firmie z Cupertino z pewnością uda się zintegrować Touch ID z ekranami smartfonów, tak rolę przycisku Home będzie musiała przejąć technologia 3D Touch albo właśnie wspomniana wyżej koronka lub też inne rozwiązanie.

Najnowsze dokumenty patentowe, które zostały dzisiaj opublikowane przez USPTO, skupiają się na powiadomieniach haptycznych, jakie miałyby towarzyszyć koronce. W opisie projektu można ponadto przeczytać, że Digital Crown mogłaby się nie tylko obracać, ale też poruszać „w kierunku prostopadłym do kierunku obrotu”.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.

Źródło: Patently Apple