Myśląc o skórzanym etui dla iPhone'a przychodzą mi na myśl trzy firmy - Apple, Mujjo oraz Dbramante1928 (do tej ostatniej firmy żywię szczególną sympatię - uwielbiam ich skórzane produkty). Zupełnie przypadkiem natrafiłem na firmę Burkley, która w swojej ofercie ma skórzane akcesoria głównie dla urządzeń Apple.

Jedym z etui z oferty firmy jest model Snap-On, który wyglądem przypomina etui firmy Mujjo. Jego zewnętrzna część została wykonana z wysokiej jakości naturalenej skóry, która jest ręcznie robiona w Stambule. Krawędzię obudowy zostały pokryte woskiem, który ma zapobiec odchodzeniu skóry od stelarza. Barwa tego wykończenia jest bardzo zbliżona do koloru zewnętrznego materiału, dzięki czemu niemal się z nim zlewa. Na tylnej części ochraniacza zostało wytłoczone logo firmy. Krawędzie wystają ponad taflę ekranu, więc kładąc telefon wyświetlaczem do dołu nie powinien się on zarysować. Jeżeli natomiast ktoś korzysta ze szkła ochronnego to będzie ono prawdopodobnie na równi z krawędziami etui.

Burkley etui przód i bok

Burkley etui przód i bok

Stelaż obudoway został zrobiony z polerowanego i wytrzymałego poliwęglanu. Powierzchnia, która przylega do tylnej części telefonu została wyłożona zamszem, na którym znajdują się dwa napisy. U góry „genuine handmade leather" a na dole nazwa firmy „Burkley”. Dostęp do portów oraz przycisków jest bardzo wygodny i nie sprawia żadnego problemu. Zarówno montaż jak i demontaż akcesorium z telefonu jest bezproblemowy.

Burkley etui tył

Mówiąc o produkcie firmy Burkley należy wspomnieć o sposobie zapakowania produktu, który różni się od wyrobów konkurencji. Zewnątrzna część opakowania to papierowe pudełko, które ma bardzo przyjemną w dotyku fakturę. Na jego górnej części znajduje się logo wraz z nazwą firmy, natomiast wewnątrz opakowania umieszczono tak zwaną misję i wizję przedsiębiorstwa oraz czarną materiałową kopertę w której znajduje się etui. Całość sprawia wrażenie produktu premium.

Burkley case

Etui pewnie leży w ręku i jest niezwykle lekkie. Dzięki zastosowaniu drobnych przetarć oraz rysek obudowa zyskała bardzo ciekawy charakter, który może części osób przypaść do gustu. Warto zwrócić uwagę, że ochraniacz nie nosi żadnych śladów zużycia po miesiacu użytkowania. Akcesorium dostępne jest w czterech wersjach kolorystycznuch (jasno-brązowy „Antique Camel”, przypalony brąz „Antique Coffee”, ciemno-brązowy „Burnished Tan” oraz czarny „Rolex Black”) i zostało wycenione na 45 funtów. Zakupu można dokonać w europejskim sklepie internetowym firmy.

Kolory etui Burkley Snap-On