W ciągu kończącego się właśnie roku w App Store pojawiło się mnóstwo gier, choć oczywiście nie wszystkie są warte poświęcenia nie tylko pieniędzy, ale i naszego czasu. Przygotowałem więc zestawienie dziesięciu produkcji, które przypadły mi najbardziej do gustu. Ranking jest całkowicie subiektywny, dlatego zachęcam Was do pozostawienia swoich typów w komentarzach.

Strona 1 z 3

Pokémon GO

Zdaję sobie sprawę, że pierwsza gra Nintendo przygotowana z myślą o smartfonach wzbudziła różne – pozytywne i negatywne – emocje, ale nie sposób nie popatrzeć z uznaniem na fenomen, jaki jej towarzyszył. Gracze wyszli z domów błądząc po okolicy w poszukiwaniu wirtualnych stworków. Toczyli walki, wykluwali jajka i dobrze się bawili – a to najważniejsze. Sam z Pokémon GO spędziłem zaledwie kilka tygodni, ale liczba spacerów, jakie odbyłem w tym czasie z pewnością dobrze wpłynęła na moją formę. Kto wie, może na wiosnę znowu wrócę do świata mojej ulubionej bajki z dzieciństwa. Jeżeli i Wy o tym myślicie, to koniecznie przeczytajcie mój poradnik dotyczący gry.

Sky Force Reloaded

Cieszę się, że w zestawieniu znalazła się gra stworzona przez śląskie studio. Miejsce jej powstawania jest jednak drugorzędne – Sky Force Reloaded to po prostu świetna produkcja, która podobniej jak jej poprzednik, niesamowicie wciąga. Z jednej strony znajdziemy tutaj silne inspiracje grami z lat 80-tych, a z drugiej elementy charakterystyczne dla najlepszych gier mobilnych. Lecimy do przodu samolotem, niszczymy wrogów, zbieramy wirtualną walutę, rozwijamy nasz statek i mierzymy się ze znajomymi. Więcej na temat tej pozycji dowiecie się z naszej recenzji.

Reigns

Reigns to kolejna pozycja, którą recenzowaliśmy przy okazji jej premiery. W grze dokonujemy decyzji jako władca królestwa, a każda z nich wpływa nie tylko na budżet naszego państwa, ale też relacje z duchownymi, poddanymi oraz rycerstwem. Naszym zadaniem jest utrzymanie równego układu sił i sprawowanie jak najdłuższych rządów. Cała gra nie tylko wciąga, ale i zapewnia sporo rozrywki dzięki specyficznemu poczuciu humoru.