Nieodłącznym elementem systemu macOS jest górny pasek menu, na którym znajdują się różne – mniej lub bardziej interaktywne – ikony nazywane menuletami. Zobaczymy w tym miejscu symbol Wi-Fi, aktualną godzinę, lupkę Spotlight czy też symbole zainstalowanych programów – 1Password, PopClip, Day One, Tweetbota i wielu wielu innych.

Układ ikon – poza tymi systemowymi – zależy od tego, w jakiej kolejności uruchomimy związane z nimi programy. I tak też jeśli najpierw włączyliśmy Tweetbota, a potem Fantastical, to menulet tej drugiej aplikacji znajdzie się po lewej stronie. To oczywiście tylko przykład.

W starszych wersjach systemu OS X przestawiać mogliśmy tylko ikony systemowe – symbol baterii, Wi-Fi, Bluetooth i kilka innych. W macOS Sierra użytkownik może zmienić jednak układ wszystkich menuletów. Także tych, które są powiązane z zewnętrznymi aplikacjami.

W celu zmiany pozycji danej ikony ma pasku menu należy nacisnąć przycisk cmd i chwycić menulet lewym przyciskiem myszy. Określenie jego nowego miejsca zależy teraz wyłącznie od naszych preferencji.