Apple uruchomiło w tym tygodniu program darmowej wymiany wadliwych akumulatorów iPhone'ów 6s. Przedstawiciele firmy z Cupertino wydali oświadczenie, w którym informują o przyczynach problemu dotyczącego tych komponentów.

Według informacji przekazanych przez Apple, problem wadliwych akumulatorów dotyczy wyłącznie urządzeń wyprodukowanych we wrześniu i październiku ubiegłego roku. Ich dłuższy kontakt z powietrzem sprawił, że ich jakość obniżyła się, przez co po pewnym czasie użytkowania iPhone'y 6s wyłączały się przed pełnym rozładowaniem baterii albo też rozładowywały się w szybki sposób.

Apple przeprosiło użytkowników dotkniętych przez problem i zaznaczyło, że postara się w przyszłości wyeliminować tego typu błędy. Przedstawiciele firmy podkreślili jednak, iż wadliwe akumulatory nie były w jakikolwiek sposób niebezpieczne dla użytkowników.

Wczoraj firma z Cupertino uruchomiła specjalną stronę internetową, na której można sprawdzić, czy dany iPhone 6s kwalifikuje się do programu naprawczego.

Źródło: Apple