Kilka dni temu informowaliśmy, że Apple uruchomiło program darmowej wymiany wadliwych akumulatorów w iPhone'ach 6s. Od wczoraj użytkownicy tych urządzeń mogą samodzielnie sprawdzić, czy ich smartfony kwalifikują się do akcji naprawczej.

Wielu użytkowników iPhone'ów 6s skarżyło się na problem samoczynnego wyłączania się urządzeń, mimo iż ich wskaźnik baterii pokazywał wartości znacznie większe od 0%. Ponadto smartfony te często nie ładowały się mimo podłączenia do akumulatora, a także rozładowywały w wyjątkowo krótkim czasie.

Specjalnie przygotowana strona internetowa Apple pozwala sprawdzić za pomocą numeru seryjnego, czy dany iPhone 6s jest objęty programem wymiany akumulatora. Numer ten można znaleźć przechodząc w Ustawieniach doOgólne, a następnie do zakładki To urządzenie.

Warto dodać, że przed oddaniem telefonu do serwisu – dowolny salon Apple Premium Reseller lub Apple Premium Service Provider – należy wykonać jego kopię zapasową na komputerze (za pomocą iTunes) lub w iCloud, a także wyzerować urządzenie przechodząc w Ustawieniach do Ogólne i Wyzeruj oraz wybierając opcję Wymaż zawartość i ustawienia. Wcześniej konieczne będzie dezaktywowanie funkcji Find My iPhone – Ustawienia, iCloud, Znajdź mój iPhone.