Co roku Apple podczas prezentacji nowych iPhone'ów chwali się wydłużonym czasem pracy względem poprzednich modeli. Tak też było i w tym roku. iPhone 7 ma obiecany czas pracy dłuższy o dwie godziny od iPhone'a 6s, a iPhone 7 Plus o godzinę od iPhone'a 6s Plus. Jako użytkownik iPhone'a 6s, który „wyemigrował” na iPhone 7 postanowiłem sprawdzić, ile tak naprawdę wytrzyma mój nowy iPhone 7 - wyniki mnie zaskoczyły.

Strona 1 z 2

Przyzwyczaiłem się już do tego, że mój iPhone 6s po około 11 godzinach od naładowania był już rozładowany, przez co kompanem moich wyjść poza dom był zazwyczaj jakiś powerbank. Oczywiście gdy telefon był nowy, to tak źle nie było - odczuwalnie spadła sprawność jego baterii po około roku codziennego używania, ale dziś już nie pamiętam, jak dobrą baterią dysponował 6s chociażby w porównaniu do iPhone'a 6.

Po iPhonie 7 oczekiwałem lepszych wyników (liczyłem, że wytrzyma od rana do wieczora) a tu niespodzianka... telefon wytrzymał prawie 29 godzin na jednym ładowaniu przy ponad 10 godzinach używania, co bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło, bo z telefonu korzystam dokładnie w taki sam sposób, jak miało to miejsce przy modelu 6s - czyli około pół godziny dziennie treningu biegowego z Endomondo (GPS), około godziny social media (Twitter, Facebook, Snapchat), 15 minut rozmów telefonicznych, poczta, internet, itd - razem 10 godzin używania telefonu.

Pierwsze ładowanie

Poniżej przedstawiam szczegóły.

Bateria iPhone 7

Oczywiście nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile iPhone 7 będzie Tobie trzymał na baterii, bo to uzależnione jest od tego, w jaki sposób z niego korzystasz, jaki masz zasięg, itd. Ja jednak wiem, że nowy telefon będzie mi trzymał 3x dłużej niż roczny model 6s chociaż mam świadomość, że czas ten będzie z miesiąca na miesiąc się skracał. Cały czas czekam na jakąś rewolucję w bateriach, która rozwiąże największy problem, jaki w tej chwili trapi użytkowników nowych technologii.

Sprawdź jak poprawić czas pracy iPhone'a na baterii