Stali czytelnicy mojego bloga na MyApple z pewnością wiedzą, że jedną z moich ulubionych gier dla iPhone'a, iPada, Apple TV, a od niedawna także dla Mac (wersja dla Playstation 4 i XBox One pojawi się 7 września) jest Oceanhorn. Ta świetna przygodowa gra akcji doczeka się drugiej części, a właściwie prequela - Oceanhorn 2 Knight of the Old Realm.

O Oceanhorn wspominałem wczoraj przy okazji recenzji gry Legend of the Skyfish. Przypomnę, że w Oceanhorn gracz wciela się w postać chłopca, który wyrusza na poszukiwania ojca, porwanego przez tytułową bestię - Oceanhorn. Zanim jednak się z nią zmierzy musi uwolnić od wpływów zła wszystkie wyspy archipelagu będącego pozostałością po królestwie Arcadii.

Obserwując pojawianie się kolejnych wersji tej gry na różne platformy (Apple TV w listopadzie ubiegłego roku, Mac w ostatnich miesiącach, czy planowana wrześniowa premiera wersji dla Playstation 4 i Xbox One), zastanawiałem się dlaczego dotąd nie pojawiła się druga część. Cieszy mnie więc informacja, że Studio Cornfox & Bros pracuje nad nią od jakiegoś czasu.

Nie będą to jednak przygody tego samego bohatera. Akcja Oceanhorn 2 umiejscowiona będzie w Arcadii, zanim świat ten pochłonął ocean. Gracz wcieli się w jednego z tytułowych rycerzy tego królestwa. Na obecną chwilę dostępnych jest tylko animowany obraz do tytułowego utworu muzycznego oraz kilka zrzutów ekranu.

Oceanhorn 2

Sposób przedstawienia świata w Oceanhorn 2 nie ulegnie specjalnie zmianie, zmieni się jednak ustawienie kamery. Wcześniej była ona zawieszona trochę z boku nad bohaterem. W drugiej części, będzie znajdować się głównie za jego plecami.

Oceanhorn 2

Nowy bohater wyposażony będzie też w inną broń, rodzaj pistoletu strzelającego magicznymi pociskami.

1

Więcej informacji znajdziecie na blogu Oceanhorn 2.