Patronat medialny, jakim MyApple.pl objęło akcję Łukasza Banaszaka #WroAccessible16 – Wroclaw Accessible Capital of Technology and Culture 2016 to zaszczyt, ale również niezła przygoda, o czym przeczytacie niżej.

WroAccessible16

Dzięki bliskiej lokalizacji do centrum działań (Wrocławia, Legnicy i okolic) często mogę uczestniczyć w akcjach #WroAccessible16, a nawet je współtworzyć. O #WroAccessible16 Krystian Kozerawski i ja pisaliśmy już na lamach MyApple wielokrotnie, teraz jedynie przypomnę, że zdjęcia podczas działań wykonywane są za pomocą iPhonów i iPada, a sama akcja promuje działania bez barier, ponad podziałami i szeroko rozumianą dostępność technologii i kultury również dla osób niepełnosprawnych.

Zajęcia „Media kreatywne” na DSW

Przygoda

Od lutego udało mi się uczestniczyć dzięki #WroAccessible16 między innymi w spotkaniu z prof. Janem Miodkiem, otwarciu „Szpilkostrady”, nagrać z Krystianem Kozarewskim wspólnie podcast, zwiedzić podziemia teatru, zmobilizować ochronę wrocławskiego lotniska swoją „Damką”, a ostatnio przeżyć jeden z moich nocnych koszmarów na jawie.

Koszmar

Edukacja nigdy nie była moją mocną stroną, uczyłem się tylko tego, co mnie interesowało, dlatego dotąd czasem miewam sny, że jestem na zajęciach kompletnie nieprzygotowany i nie wiem, co się dookoła mnie dzieje. Teraz doświadczyłem tego w rzeczywioścości… i nie żałowałem!

Zajęcia „Media kreatywne” na DSW

Nowoczesne dziennikarstwo

Na Wydziale Nauk Społecznych i Dziennikarstwa Dolnośląskiej Szkoły Wyższej nie przegapiono zmian, jakie wymuszają nowe technologie. Nie chodzi tylko o zajęcia z komunikacji w dobie mediów społecznościowych, ale i np. pracę w wirtualnych studiach. Właśnie w DSW pierwszy raz zobaczyłem zajęcia w pracowni „motion capture”.

zajęcia „Media kreatywne” na DSW

Tym razem z Łukaszem Banaszakiem trafiliśmy na zajęcia z animacji 3d i efektów specjalnych dla filmu i gier prowadzone w języku angielskim przez Visiting Assistant Professor Krystinę Madej z wydziału Literatury, Mediów i Komunikacji Georgia Tech w Atlancie (USA). Słuchaczami była grupa międzynarodowych studentów z wielu zakątków Świata, a moje zagubienie (koszmar ;-)) pogłębiała duża ilość „PeCetów”. Na szczęście prowadząca oczywiście używała MacBooka Air.

Więcej zdjęć i informacji o tej sesji oraz kierunku studiów znajdziecie na oficjalnej stornie akcji #WroAccessible16 – Wroclaw Accessible Capital of Technology and Culture 2016, a ja mam nadzieję napisać Wam jeszcze coś ciekawego o tych studiach w niedalekiej przyszłości!