Smartfony Apple oraz Samsunga w dużej mierzy zdominowały swój rynek, szczególnie w przypadku Stanów Zjednoczonych. Po jedenastu miesiącach od utraty pozycji lidera, to właśnie w tym kraju telefony koreańskiego producenta znowu stały się ponownie popularniejsze od iPhone'ów.

Informacje na temat spadku popularności iPhone'ów na rzecz smartfonów Samsunga opublikował serwis Business Korea opierając się na raporcie Counterpoint Research. Według najnowszych informacji, telefony koreańskiego producenta zdominowały 28,8% amerykańskiego rynku, zaś konkurencyjnym produktom Apple przypadło 23% udziałów.

Dużą rolę w zwiększeniu popytu na urządzenia Samsunga miała prawdopodobnie premiera modeli S7 oraz S7 Edge. Zdaniem analityków, przyniesie to dalszy wzrost przychodów w 2016 r., które już ostatnimi czasy wzrosły o 12%.

Na ten moment ciężko przewidzieć, jak amerykańscy konsumenci zareagują na premierę Galaxy Note 6 oraz iPhone'a siódmej generacji. Niebagatelne znaczenie dla popularności smartfonów Samsunga i Apple może mieć również konkurencja w postaci Sony, Huawei, HTC i przede wszystkim znajdującego się na trzeciej pozycji LG z udzialem równym 17,1%.

Źródło: 9TO5MAC