Gameloft to francuski deweloper i wydawca gier, którego produkty osiągnęły szczególną popularność za sprawą urządzeń z systemem iOS. Jak się okazuje, gry przez niego wydane zostały pobrane z App Store już ponad 200 milionów razy.

Wśród najpopularniejszych tytułów tego studia znaleźć możemy serię N.O.V.A., Asphalt, Modern Combat i Let’s Golf. Do końca bieżącego roku Gameloft zamierza wydać ponad 20 nowych gier na platformę iOS. Gry te będą oferowane w formie premium, freemium lub w oparciu o subskrypcję. Gonzague de Vallois, Senior Vice President do spraw wydawniczych w firmie Gameloft, tak skomentował powyższe osiągnięcie:

Zdołaliśmy zebrać naprawdę wielką liczbę fanów, oferując wysokiej jakości gry w App Store. Dla milionów ludzi na świecie Gameloft jest teraz równoznaczny z niesamowitym doświadczeniem grania na ich urządzeniach iPhone, iPod touch oraz iPad.
(...) Jesteśmy dumni z tego, że przyczyniamy się do wielkiej rewolucji w systemie iOS, jednocześnie pozostajemy wierni naszym wartościom, czyli jakości i zadowoleniu klientów.

Mimo ogromnych sukcesów, gry wydawane przez Gameloft często wywołują mieszane uczucia. Z jednej strony ten francuski wydawca jest jednym z nielicznych źródeł gier na iOS przypominających choć w pewnym stopniu produkcje, które trafiają na pełnoprawne konsole do gier, z drugiej tytułom Gameloftu niejednokrotnie brakuje własnego stylu. Z tego powodu niektóre z nich przypominają miernej jakości konwersje „większych” gier. Opinie są podzielone, nie zmienia to jednak faktu, że Gameloft jest obecnie gigantem gier na urządzenia mobilne.

Źródło: Joystiq