Kiedy śnieg znika, a słońce zaczyna coraz mocniej grzać, zaczynamy myśleć o tym co zima zostawiła nam w okolicach pasa. Jedna z rzeczy, jaka umożliwi nam pozbycie się owego balastu to rower. Gdy odkurzymy już go, sprawdzimy ciśnienie w oponach oraz wylejemy resztki "czegoś sprzed roku" z bidonu, rozpoczynamy poszukiwania nowych akcesoriów, które zmotywują nas do jazdy. Ale...rowerowych zestawów oświetleniowych mamy już tyle, że nie będziemy musieli kupować lampek choinkowych w nadchodzące świeta, a kłódkami i zapięciami spokojnie możemy obdarować znajomych. Co więc mogłoby się przydać?

Z odpowiedzią na to pytanie przychodzi firma Tigra Technology, producent uchwytu Bikemount dla iPhone'a oraz iPoda touch. Jest to gadżet, dzięki któremu nasz telefon będzie zawsze pod ręką podczas wypraw rowerowych. Jest on przeznaczony dla wszystkich wersji iPhone'a zaczynając do 3G a kończąc na iPhonie 4 oraz iPoda touch 4G, jednak z powodzeniem można w nim umieścić leciwą pierwszą wersję iPhone'a - producent dodaje w tym celu trzy gumowe wkładki, które umieszczamy w docelowej obudowie. Umożliwia to idealne dopasowanie do sprzętu oraz jego amortyzację.


Zacznijmy jednak do montażu. W zestawie znajduje się uniwersalny uchwyt na kierownicę - jest to plastikowy element z elastycznym paskiem, który za pomocą dołączonego klucza imbusowego zaciskamy na kierownicy. Chroni to uchwyt przed osobami mogącymi chcieć go sobie "pożyczyć". Wykonanie z plastiku, o dobrym stosunku elastyczności do twardości sugeruje, że gadżet nie pęknie po pierwszym użyciu. To dość istotne, gdyż w ten uchwyt montujemy obudowę na nasz telefon bądz iPoda. Obudowę umieszcza się dosyć łatwo, chociaż trzeba użyć większej siły. Zyskujemy dzięki temu pewność, iż nasz sprzęt nie wyląduje na betonie podczas ostrego hamowania. Wystarczy wsunąć, usłyszeć kliknięcie i...możemy ruszać w drogę.


Gumowe wkładki są dość dobrze zaprojektowanie, a oprócz amortyzacji pełnią rolę uszczelki, dzięki czemu nawet przy drobnym deszczu możemy być spokojni o urządzenie. Bikemount nie jest jednak wodoszczelny, dlatego też używanie obudowy pod wodą może źle się skończyć. Ekrany naszych urządzeń chroni szybka, która dzięki swojej elastyczności pozwala korzystać z urządzenia bez żadnego problemu: możemy nawigować po ekranie bez wyjmowania sprzętu z obudowy. Dzięki solidnej konstrukcji Bikemount zapewni także ochronę przy upadku.


Bikemounta można używać na setki sposobów, zaczynając do nawigacji, która w wygodny sposób pokieruje nas po mieście, poprzez funkcję iPoda umilającego nam podróż, a kończąc na funkcji nagrywania filmów. Możemy również wykorzystać telefon do monitorowania przebytej odległości oraz obliczania spalonych podczas przejazdu kalorii (przy pomocy aplikacji dostępnych w AppStore).
 
Sposobów użytkowania jest pewnie tyle ile rowerzystów - każdy zndjadzie wygodne zastosowanie dla tego uchwytu. Dzięki temu, że telefon bądź odtwarzacz znajduje się na kierownicy, zawsze mamy dostęp do jego funkcji. Dzięki konstrukcji osłony ekranu możemy bez problemu korzystać z urządzenia. Ponadto uchwyt gwarantuje, że telefon nie wypadnie nam z kieszeni podczas jazdy. Tigra Bikemount to bardzo wygodne rozwiązanie, które powinno przypaść do gustu wszystkim rowerzystom.

**Uwaga!

Razem ze sklepem iMad przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania jest opisany uchwyt Tigra Bikemount. Aby wziąć udział w konkursie, należy:
[LIST]
*]"lubić" na Facebooku profil MyApple.pl oraz iMad
*]na ścianie profilu iMad na Facebooku wstawić zdjęcie swojego roweru
[/LIST]
Nagrodę otrzyma właściciel pojazdu, który uzyska najwięcej kliknięć "lubię to". Wyniki zostaną ogłoszone 24 czerwca.**