W Warszawie (27 czerwca) oraz Katowicach (29 czerwca), odbędą się jednodniowe warsztaty poświęcone wykorzystaniu iPada w biznesie. Z tej okazji organizator, firma Cortland, zaprasza zarówno posiadaczy iPadów, jak i wszystkich przyszłych użytkowników, rozważających zakup i wdrożenie tabletu. Szkolenie pokaże wiele użytecznych aplikacji, które można wykorzystać we własnym biznesie, udowodni również, jak proste i przyjemne jest użycie iPada do profesjonalnych zastosowań.

iPad jest fabrycznie wyposażony w zestaw znakomitych aplikacji przydatnych w biznesie, takich jak Mail, Kalendarz, Kontakty, Mapy, Notatki i Safari. Bezproblemowo współpracuje z oprogramowaniem Microsoft Exchange, Lotus Domino oraz środowiskami pocztowymi opartymi na standardach branżowych. Bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji oferuje użytkownikom aktywne dostarczanie poczty e-mail, obsługę kalendarzy i kontaktów. Ponadto iPad obsługuje najpopularniejsze protokoły korporacyjnych sieci VPN i Wi-Fi, zapewniając bezpieczny dostęp do zasobów firmowych.

Na dużym ekranie o wysokiej rozdzielczości materiały użytkowników są doskonale czytelne i atrakcyjne. iPad jest niewiarygodnie smukły i lekki, a w dodatku budzi się do życia natychmiast po włączeniu — jest zawsze pod ręką i zawsze gotów do pracy. iPad to nie tylko najlepszy sprzęt w swojej klasie — to coś nieporównywalnego z niczym innym. I ma dużą szansę na zawsze odmienić świat biznesu. Do operowania nim wystarczą użytkownikowi własne palce, a zakres potrzebnego szkolenia lub wsparcia technicznego jest naprawdę minimalny. Do tego wydajność baterii sięgająca dziesięciu godzin, więc pozwalająca na bezstresową pracę w terenie.

Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną wybrane narzędzia, m.in. do edycji dokumentów Microsoft Office, plików CAD czy analiz biznesowych. Ponadto będzie można poznać programy pozwalające na komunikację z systemami zarządzania relacjami z klientami CRM czy zintegrowanymi systemami SAP. Przedstawione zostaną również urządzenia konkurencyjne, prowadzący wyjaśnią czym jest format ePub i jak wykorzystać go do dystrybucji materiałów w formie elektronicznej. Oprócz tego będzie można poznać sposoby na łatwe „oswojenie” iPada i dostosowanie go do swoich potrzeb. A dla bardziej zaawansowanych -poruszone zostaną kwestie związane z programowaniem, przygotowywaniem własnych aplikacji i ich dystrybucją.

Warsztaty są bezpłatne. Osoby zainteresowane szkoleniem proszone są o skontaktowanie się z Działem Szkoleń Cortland telefonicznie (61 66 90 200 wew. 110) lub wysyłając e-mail na adres szkolenia@cortland.pl. Cortland kwalifikuje uczestników szkolenia w oparciu o kolejność zgłoszeń. Przyjmowanie zgłoszeń na szkolenie trwa do wyczerpania limitu miejsc na szkoleniu. Cortland nie przewiduje możliwości wykupienia częściowego uczestnictwa w szkoleniu. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia z przyczyn od niego niezależnych.

Źródło: materiały prasowe Cortland