W serwisie Reddit pojawiła się ciekawa porada, której zastosowanie pozwala na zwolenienie kilkuset megabajtów, a nawet kilku gigabajtów z pamięci naszego iPada lub iPhone'a. Rozwiązanie to przyda się przede wszystkim posiadaczom 16-gigabajtowych modeli tych urządzeń.

Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć, jest zrestartowanie naszego urządzenia, a następnie przejście w Ustawieniach do zakładki Ogólne i wybranie sekcji Dysk i użycie iCloud. Warto w tym momencie zapamietać, jak wiele miejsca w pamięci naszego urządzenia jest dostępne do wykorzystania. Jak możecie zobaczyć na poniższym zrzucie ekranowym, w moim przypadku było to 720 MB.

zwiekszanie miejsca na iphonie ios

Następnie należy przejść do sekcji z Filmami w sklepie iTunes Store i znaleźć pozycję, której wielkość przekracza wspomnianą wyżej wartość. Informacje na ten temat znajdziecie w środkowej części opisu filmu. W moim przypadku był to ważący 5,25 GB film Steve Jobs, który nie miał szans się „zmieścić” w 720 MB wolnego miejsca na moim iPhonie.

Teraz należy dotknąć dwa razy przycisk Wypożycz. Bez obaw, jeżeli waga filmu przekracza dostępną pamięć naszego urządzenia, to pieniądze nie zostaną pobrane z naszego konta bankowego. Następnie zobaczymy komunikat zatytułowany Nie można pobrać i po kliknięciu w OK możemy ponownie przejść do Ustawień i sprawdzić, ile niepotrzebnych danych system iOS uprzątnął z naszego urządzenia. Sam zyskałem za pierwszym razem ponad 100 MB, a za drugim dodatkowe 1,2 GB. Tym samym z 720 MB wolne miejsce zwiększyło się do 2,1 GB.

zwiekszanie miejsca na iphonie ios

Koniecznie dajcie znać, ile Wam udało się zyskać dzięki opisanemu wyżej rozwiązaniu i poinformujcie o nim znajomych z 16-gigabajtowymi urządzeniami. Na pewno będą Wam wdzięczni!

Źródło: Reddit via @mcskrzypczak