Wielokrotnie poruszaliśmy na MyApple temat oczyszczania komputera Mac z różnego rodzaju śmieci, które zapychają dysk tego urządzenia, a tworzone są zarówno przez działające na nim programy, system operacyjny, jak i samego użytkownika (duplikaty plików, masa takich samych zdjęć czy nagrań wideo, które nie zostały poddane jeszcze selekcji). Dla Maca dostępnych jest kilka godnych polecenia rozwiązań. Co jednak z iPhonem, którego pamięć masowa także zaśmiecana jest przez różnego rodzaju pliki? Tutaj rozwiązaniem może być oprogramowanie iMyfone Umate, dostępne w wersji dla Mac i Windows.

Artykuł sponsorowany

O tym, że pamięć masowa iPhone'a jest cenna wielokrotnie przekonywali się użytkownicy tego urządzenia, kiedy po udostępnieniu przez Apple aktualizacja systemu okazywało się, że nie może być pobrana właśnie ze względu na brak wolnego miejsca. Pozostawało wtedy usuwanie aplikacji, zdjęć lub podłączenie iPhone'a do komputera i instalacja przez iTunes. Zaśmiecona pamięć może mieć też wpływ na działanie tego urządzenia. Niestety w iOS próżno znaleźć odpowiednie narzędzia, pozwalające poradzić sobie z tym problemem. Dlatego w takiej sytuacji warto skorzystać z iMyfone Umate.

iMyfon Umate

Podobnie, jak w przypadku tego typu aplikacji czyszczących komputery Mac, iMyfone Umate przeprowadza analizę tego, co znajduje się w pamięci masowej podłączonego do komputera iPhone'a i przedstawia jej wyniki użytkownikowi. Wspomnieć wypada, że w analizie wykorzystanych jest wiele różnego rodzaju technik, a sam program jest w stanie rozpoznać ponad 30 różnych rodzajów plików uznawanych za śmieci.

iMyfon Umate

Aplikacja podaje ile pamięci zajmują zwykłe śmieci, ile pliki tymczasowe, zdjęcia, duże pliki i aplikacje. W niemal każdym przypadku użytkownik ma możliwość wyboru jakiego typu pliki chce usunąć z pamięci swojego iPhone'a. I tak wybierając śmieci (zakładka "Junk files") można wybrać dowolny ich rodzaj (oczywiście z tych, które faktycznie zalegają w pamięci).

iMyfon Umate

Podobnie rzecz wygląda w przypadku dużych plików - w większości zdjęć i filmów. Można wybrać, które mają zostać usunięte, co więcej, przy usunięciu ich z iPhone'a, program może wykonać ich kopię zapasową na dysku komputera.

W moim przypadku najwięcej miejsca odzyskałem usuwając pliki tymczasowe. Ten proces trwa też zdecydowanie najdłużej, bo około 25 minut.

iMyfon Umate

Dodatkowo program oferuje możliwość kompresji zdjęć zgromadzonych na iPhone z wykorzystaniem algorytmu oferującego bezstratną 75-procentową ich kompresję. iMyfone Umate wyposażony jest też w manager aplikacji, pozwalający na szybką identyfikację i usunięcie tych, które faktycznie zajmują dużo miejsca w pamięci masowej urządzenia.

iMyfon Umate

iMyfone Umate ma prosty i czytelny interfejs, dzięki czemu odzyskiwanie miejsca w pamięci masowej iPhone'a jest proste i wygodne. Na moim iPhonie 5, który posłużył mi do testów udało mi się w kilka minut odzyskać ponad 2 GB pamięci masowej tylko poprzez samo usunięcie zalegających w niej śmieci i plików tymczasowych.

iMyFone Umate kosztuje obecnie 19,95 dolarów USA i dostępny jest w wersji dla Mac i dla Windows.

Artykuł sponsorowany