We wrześniu ubiegłego roku w Sklepie Google Play pojawiła się pierwsza aplikacja firmy Apple - Move to iOS - umożliwiająca dokonanie w łatwy sposób migracji z Androida na iPhone'a. Aplikacja pozwala na bezprzewodową synchronizację pomiędzy konkurencyjnymi urządzeniami kalendarzy, list kontaktów, wiadomości, zdjęć, filmów, zakładek w przeglądarce, kont pocztowych i niezabezpieczonych DRM plików multimedialnych. Po zakończeniu procesu, nowi użytkownicy iPhone'ów otrzymują komunikat z prośbą o oddanie smartfona z systemem Google do recyklingu. Nie wszystkim się to spodobało, o czym świadczą oceny aplikacji w sklepie Play. Sami użytkownicy to jedna sprawa, jednak działania Apple nie przypadły do gustu także europejskim operatorom sieci komórkowych.

Jak donosi "The Telegraph", Apple pod presją operatorów telefonii komórkowej rozpoczęło prace nad narzędziem ułatwiającym klientom przechodzenie z iPhone'a na smartfony z systemem Android. Będzie ono działać na zasadzie wspomnianej aplikacji Move to iOS, jednak tym razem za jego pomocą dane z iPhone'a trafią na Androida.

Główni europejscy operatorzy telekomunikacyjni są zaniepokojeni faktem, że tylko niewielka część klientów kiedykolwiek przechodzi z urządzeń firmy Apple na konkurencyjne platformy i częściowo upatruje winy za taki stan rzeczy w kłopotach przy przekazywaniu danych. Pomimo, iż firma z Cupertino w obawie przed ewentualnym posądzeniem jej przez europejskich operatorów o działania antykonkurencyjne i podaniem jej do sądu przygotowuje wspomniane narzędzie, nie podaje jednak, kiedy miałoby ono zostać udostępnione.

Źródło: 9 to 5 Mac


Aktualizacja

Rzeczniczka prasowa firmy Apple Trudy Muller w oświadczeniu przesłanym portalowi Buzzfeed oficjalnie zaprzeczyła doniesieniom o pracach nad narzędziem ułatwiającym migrację z systemu iOS na Androida. Jak powiedziała: "Nie ma prawdy w tej plotce. Jesteśmy całkowicie skupieni na przełączaniu użytkowników z systemu Android na iPhone'a i wspaniale się nam to udaje".