Wieczorem, dzień przed oficjalnym otwarciem targów Consumer Electronic Show 2016, w hotelu Mirage odbyła się jedna z imprez, podczas których przedstawiciele mediów mogli przyjrzeć się z bliska ofercie niektórych wystawców.

Wśród produktów dominują różnego rodzaju rozwiązania dla smart domu, z przewagą wszelkiej maści inteligentnych kamer, rejestrujących nie tylko ruch, ale także rozróżniających, czy w ich polu widzenia pojawił się człowiek, zwierze, czy np. samochód. Wspomnieć tutaj wypada o kamerze zamontowanej w zewnętrznej lampie garażowej, która rozpoznaje ludzi, zwierzęta i pojazdy, potrafi także nagrywać w podczerwieni i wybierać odpowiedni scenariusz działań dla każdego zdarzenia.

Gadżetem wartym uwagi jest Lima - rodzaj adaptera pozwalającego na podłączenie każdego dysku USB do routera i stworzenie z niego prywatnej chmury danych.

Z kolei firma Zolt zaprezentowała wyposażone w trzy gniazda USB ładowarki do urządzeń mobilnych, za pomocą których można m.in. ładować baterię w MacBookach. W zestawie z ładowarką znalazł się także kabel USB - MagSafe.

Wśród akcesoriów muzycznych ciekawie prezentował się BoomStick. Niewielki wzmacniacz i equalizer, łączący szeregowo źródło dźwięku ze słuchawkami. W targowym gwarze trudno było nam jednak miarodajnie ocenić efekty jego działania.

CES 2016 BoomStick

Nowości zaprezentowała też firma Withings. Wsród nich wspomnieć wypada o Withings Go - prostym trackerze aktywności, wyposażonym w ekran wykonany w technologii elektronicznego papieru E Ink. Urządzenie rejestruje m.in. marsz, bieg i pływanie, a jego bateria wytrzymać ma 8 miesięcy.

CES 2016 BoomStick

Firma Withings zaprezentowała także inteligentny termometr, który nie tylko mierzy temperaturę, ale przesyła wyniki pomiarów do aplikacji dla iPhone'a. Ta w zależności od temperatury stara się zasugerować różne działania.

CES 2016 Withings Thermometer


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019