Wieczorem, dzień przed oficjalnym otwarciem targów Consumer Electronic Show 2016, w hotelu Mirage odbyła się jedna z imprez, podczas których przedstawiciele mediów mogli przyjrzeć się z bliska ofercie niektórych wystawców.

Wśród produktów dominują różnego rodzaju rozwiązania dla smart domu, z przewagą wszelkiej maści inteligentnych kamer, rejestrujących nie tylko ruch, ale także rozróżniających, czy w ich polu widzenia pojawił się człowiek, zwierze, czy np. samochód. Wspomnieć tutaj wypada o kamerze zamontowanej w zewnętrznej lampie garażowej, która rozpoznaje ludzi, zwierzęta i pojazdy, potrafi także nagrywać w podczerwieni i wybierać odpowiedni scenariusz działań dla każdego zdarzenia.

Gadżetem wartym uwagi jest Lima - rodzaj adaptera pozwalającego na podłączenie każdego dysku USB do routera i stworzenie z niego prywatnej chmury danych.

Z kolei firma Zolt zaprezentowała wyposażone w trzy gniazda USB ładowarki do urządzeń mobilnych, za pomocą których można m.in. ładować baterię w MacBookach. W zestawie z ładowarką znalazł się także kabel USB - MagSafe.

Wśród akcesoriów muzycznych ciekawie prezentował się BoomStick. Niewielki wzmacniacz i equalizer, łączący szeregowo źródło dźwięku ze słuchawkami. W targowym gwarze trudno było nam jednak miarodajnie ocenić efekty jego działania.

CES 2016 BoomStick

Nowości zaprezentowała też firma Withings. Wsród nich wspomnieć wypada o Withings Go - prostym trackerze aktywności, wyposażonym w ekran wykonany w technologii elektronicznego papieru E Ink. Urządzenie rejestruje m.in. marsz, bieg i pływanie, a jego bateria wytrzymać ma 8 miesięcy.

CES 2016 BoomStick

Firma Withings zaprezentowała także inteligentny termometr, który nie tylko mierzy temperaturę, ale przesyła wyniki pomiarów do aplikacji dla iPhone'a. Ta w zależności od temperatury stara się zasugerować różne działania.

CES 2016 Withings Thermometer