Kilka tygodni temu informowaliśmy o plotkach związanych z możliwością pozbawienia kolejnej generacji iPhone'ów gniazda minijack. Informacje podane wtedy przez japońskie źródła zdają się być coraz bardziej prawdopodobne. Potwierdzają je chińskie źródła bazując na wiedzy zaczerpniętej od dostawców Apple.

Według nowych plotek, Apple pracuje nad nowymi słuchawkami Bluetooth. Jest wielce prawdopodobne, że zastąpią one modele EarPods, które są dołączane do smartfonów firmy z Cupertino od premiery iPhone'a 5 w 2012 r. Dołączę one do następujących modelów Beats umożliwiających bezprzewodowe przesyłanie muzyki: PowerBeats 2, Solo 2, Studio. Niewykluczone, że na rynek trafią również kolejne słuchawki ze złączem Lightning. Dotychczas najpopularniejszym rozwiązaniem tego typu były produkty Philipsa z linii Fidelio.

Jeżeli opisane wyżej plotki się potwierdzą, wielu użytkowników nowych iPhone'ów będzie zmuszonych do zakupu przejściówki Lightning-minijack. Warto dodać, że plotki z chińskich źródeł sugerują również, że Apple może zdecydować się na wprowadzenie ładowania indukcyjnego do nowych smartfonów. Pozwoli to na jednoczesne słuchanie muzyki przez port Lightning i ładowanie urządzenia.

Źródło: MacRumors

Przeczytaj po hiszpańsku