W poprzednim tygodniu pojawiło się kilka nowych doniesień związanych z kolejną generacją iPhone’ów. Smartfony produkowane przez Apple to zdecydowanie najpopularniejszy produkt tej firmy, dlatego wiele branżowych serwisów internetowych poświęca im wiele uwagi. Okazało się, że mogą one między innymi służyć jako narzędzie pracy terrorystów, a także jako narzędzie do walki z nimi. Zapraszamy na kolejne podsumowanie tygodnia.

Nowe iPhone’y

Według raportu opublikowanego przez TrendForce, iPhone'y 7 mają być wodoszczelne. Zgodnie z obecną strategią, Apple przedstawi dwa modele tych urządzeń. Większy wyposażony ma być nie w dwa, a w trzy gigabajty pamięci RAM, a keynote, na którym zaprezentowane będą nowe iPhone’y ma odbyć się w okresie wakacyjnym.

Pojawiły się również plotki na temat wyposażenia smartfonów Apple w ekrany OLED. Ma się to stać dopiero w 2018 roku, ponieważ Apple oczekuje, że dostawcy będą w stanie zagwarantować odpowiednią moc produkcyjną oraz dopracować technologię OLED, tak by wyeliminować jej największe wady - stosunkowo krótką żywotność i podatność na uszkodzenia. Najprawdopodobniej ekrany dostarczać będzie firma LG. Jak donosi agencja Reuters, południowokoreańska firma zainwestuje 8,7 miliarda dolarów w fabrykę tego typu wyświetlaczy, co może sugerować szerszą współpracę z Apple w najbliższych latach.

Nie zabrakło również doniesień na temat nowych patentów Apple. Pierwszy dotyczy obsługi ekranu dotykowego, gdy między urządzeniem a palcami znajduje się pewna bariera, jak na przykład rękawiczki. Drugie rozwiązanie dotyczy zabezpieczenia produktów Apple przed działaniem wody. Gdy urządzenie się z nią zetknie, automatycznie zablokowany zostanie dostęp głośnika, mikrofonów i innych wrażliwych komponentów.

Terroryzm

Badacze z Centrum Zwalczania Terroryzmu dotarli do podręcznika, z którego członkowie organizacji ISIS uczą się sposobów bezpiecznego porozumiewania się i ochrony swojej tożsamości. Wśród rekomendowanych w nim metod komunikacji znalazły się między innymi iMessage i FaceTime. Wynika to z faktu, że nawet Apple nie jest w stanie uzyskać dostępu do treści komunikatów wysyłanych przez jej klientów za pośrednictwem wymienionych wyżej usług. Rozwiązania Apple nie są jednak najwyżej na liście. Podręcznik zaleca kupowanie smartfonów projektowanych z myślą o ochronie danych użytkownika, takich jak CryptoPhone lub BlackPhone.

Okazuje się, że smartfony mogą służyć także jako narzędzie do wspierania walki z terroryzmem. Amerykańska policja rozpoczęła kampanię społeczną od hasłem "See Something, Send Something", która zachęca posiadaczy smartfonów z systemem iOS lub Android do wykorzystywania tych urządzeń w celu natychmiastowego informowania odpowiednich służb o wszelkich podejrzanych osobach i zdarzeniach, korzystając w tym celu ze specjalnej aplikacji. Oprogramowanie te nosi nazwę See Send i można je pobrać za darmo z App Store.

MyApple Magazyn

W najnowszym numerze MyApple Magazynu, który pojawił się na początku poprzedniego tygodnia przygotowaliśmy dla Was poradnik, który z pewnością pomoże Wam w wyborze świątecznych prezentów. Przedstawiliśmy w nim zarówno produkty Apple, jak i konkurencyjnych marek. Co więcej, dzielimy się w nim także z Wami pierwszymi wrażeniami z obcowania z iPadem Pro.

Serdecznie zapraszamy do lektury.


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.