Według raportu opublikowanego przez Global Web Index, 34% użytkowników smartfonów Samsunga rozważa wymianę swojego sprzętu na iPhone'a. W odwrotnym przypadku wartość ta wynosi 25%, co świadczy o większym przywiązaniu posiadaczy smartfonów Apple do swoich telefonów.

Wspomniane wyżej statystyki nie są takie same dla każdego regionu świata. Konsumenci z Ameryki Północnej i Europy są bardziej skłonni pozostać na dłużej ze smartfonami Samsunga niż użytkownicy telefonów koreańskiego producenta z krajów rozwijających się. To właśnie oni chętniej wymieniliby swój sprzęt na iPhone'a. Wpływ na ten stan rzeczy ma z pewnością popularność poszczególnych modeli głównego konkurenta Apple na poszczególnych rynkach. Wśród bardziej zamożnych konsumentów większą popularnością cieszą się wszak smartfony Samsunga z górnej półki, czego nie można powiedzieć użytkownikach z biedniejszych regionów świata. Apple nie ma z kolei w swoim asortymencie telefonów budżetowych.

Lojalność użytkowników iPhone'ów wobec Apple stoi jednak na bardzo wysokim poziomie. Według opublikowanego w zeszłym roku raportu Morgan Stanley Research, aż 90% z nich chce pozostać z produktami Apple na dłużej po premierze kolejnego modelu smartfona firmy z Cupertino.

Źródło: Global Web Index, Softpedia