Według najnowszych informacji, ekrany OLED znajdą się w iPhone'ach w 2018 r. Ich producentem może zostać firma LG. Jak donosi agencja Reuters, południowokoreańska firma zainwestuje 8,7 miliarda dolarów w fabrykę tego typu wyświetlaczy, co może sugerować szerszą współpracę z Apple w najbliższych latach.

Pierwsza część inwestycji LG zostanie zrealizowana w Paju w w Korei Południowej. Nowe fabryki będą odpowiedzialne przede wszystkim za produkcję ekranów do telewizorów i urządzeń naręcznych - w tym prawdopodobnie zegarka Apple Watch. Kolejne etapy inwestycji mogą być zaś związane z ekranami do iPhone'ów 8.

Warto zaznaczyć, że obecnie ekrany produkowane w technologii OLED są niemal pod każdym względem lepsze, od matryc IPS stosowanych w smartfonach Apple. Cechują się one świetnym odwzorowaniem barw, oddaniem głębi czarnego koloru, mniejszym zużyciem energii elektrycznej, lepszymi kątami widzenia oraz kontrastem, a także najwyższego stopnia płynnością i dynamiką wyświetlanego obrazu za sprawą krótszego czasu reakcji (0,02ms). Na minus należy odnotować większą podatność na czynniki zewnętrzne, a przede wszystkim na ewentualne stłuczenie ekranu. Technologia OLED jest ponadto na obecną chwilę droższa, a dodatkowo żaden producent nie jest w stanie zaspokoić potrzeb Apple, gdyż kalifornijska firma dostarcza na rynek ogromne ilości smartfonów każdego roku.

MyApple Daily w iTunes Store.

Źródło: Reuters za Komputer Świat