W związku z jutrzejszą premierą iPada Pro, Tim Cook udzielił wywiadu dziennikowi The Independent, natomiast Eddy Cue pojawił się w telewizji CNN. Obaj mówili o nowym tablecie Apple oraz zachwalali jego możliwości.

Tim Cook przyznał, że w podróży używa tylko iPhone'a oraz iPada Pro. Już kilka miesięcy temu podkreślał on, że 80% swojej pracy wykonuje z użyciem tabletów Apple. CEO tej firmy dodał również, że nowy iPad będzie w stanie zastąpić laptopy i komputery wielu użytkownikom, którzy zdadzą sobie sprawę, że nie potrzebują niczego więcej poza dużym tabletem i telefonem.

Wypowiedział się on również na temat akcesorium do wspomnianego wyżej urządzenia - Apple Pencil. Zaznaczył on, że jak sama nazwa wskazuje, jego pracownicy stworzyli ołówek, a nie gruby rysik z dużym czasem reakcji. Podkreślił on także, że w korzystaniu ze stylusa nie chodzi o porzucenie kontaktu palców z ekranem, ale o wzbogacenie interakcji z urządzeniem za pomocą tego akcesorium.

Eddy Cue wypowiedział się na temat tego, jak on korzysta z iPada Pro. Przyznał, że głównie konsumuje treści za pomocą tego urządzenia, a rzadziej tworzy. Wiceprezes Apple do spraw oprogramowania i usług internetowych podkreślił, że nowy tablet z Cupertino zmieni sposób, w jaki odbierane są tablety.

Warto przypomnieć, że urządzenie będzie cechować się 12,9-calowym ekranem o rozdzielczości 2732 x 2048 pikseli, układem A9X z 4 GB RAM, koprocesorem M9, czterema głośnikami, czujnikiem Touch ID oraz możliwością dokupienia do tabletu stylusa Apple Pencil i klawiatury.

Źródło: The Independent, Cult of Mac