Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Windows na maku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#26 yahol

yahol
  • 1 321 postów
  • Skąd*.#

Napisano 07 lutego 2010 - 17:24

A ona nie ma pojecia o macu i chce miec windowsa. Nigdzie nie moge znalezc tego Boot campa wiec pewnie bede musial sprobowac instalowac windowsa normalnie. Tylko jak zrobic zeby mi zabootowalo plytke xp? Cos trzeba wcisnąc? Biosu chyba takiego jak w PC nie ma. Jak to zrobic?


Najprościej - sprzedać MB i kupic normalnego PC laptopa albo netbooka.
I to całkiem serio.
Bo jak chce do gier i takich PCtowych dyrdymałów, to nie ma sensu pchać sie na te dziadostwa na Macu.

Rozumiem, ze jest to lapek G4 - jeżeli ma odpowiednia ilość pamięci- dokupić Leoparda 10.5 Upgrade, tam jest bootcamp i wszystko.
Wtedy postawisz windowsa.

Ale moim zdaniem rada jest jedna:
-niech sie nauczy pracować na Macu, GG i te młodzieżowe "śmieci" działają, zagrożeń wirusami nie ma - same zalety.
Warto przekonać sie do tego rozwiązania i zapomnieć o windowsie.

#27 bysiek

bysiek
  • 6 postów

Napisano 07 lutego 2010 - 18:38

Jeszcze raz dzieki. Czy sprzedaz bedzie wchodziła w gre to nie wiem bo jak pisalem kolega dostal tego kompa z anglii na prezent dla corki i on bedzie podejmowal decyzje. A jesli by chcial wywalic wszystko z systemu. Sformatowac dysk itp i stawiac xp. To jak to zrobic? Co zrobic zeby plyta byla bootowalna? Jak zaczac instalacje windy?

#28 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 lutego 2010 - 19:01

Po pierwsze raczej nie można instalować windy samej z siebie z pominięciem OSX i bootcampa Po drugie - jeśli procesor nie jest intelowski to chyba nici z windy. Poprawcie mnie jak się mylę.

#29 yahol

yahol
  • 1 321 postów
  • Skąd*.#

Napisano 07 lutego 2010 - 19:05

Na Mac-u G4 - nie postawisz Windowsa solo!
To jest możliwe na maszynach Maca z procesorami Intela.
IMHO- rozważcie metodę przekonania dziewczęcia do systemu Mac OS X !! :)

Edit:
-na Macach Intelowskich można postawić windowsa solo, ale to jest tak, jakby wbijać gwoździe za pomocą telefonu!
Lepiej i taniej, zrobić to młotkiem. Ta samo z windowsem - lepiej i taniej postawić go na PC.

#30 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 lutego 2010 - 19:09

ogólnie bez BC nie ma sensu większego na tygrysie ze względu na sterowniki
ale Asystent Boot Camp do instalacji potrzebny nie jest

no i na PPC Windowsa nie ma, więc nie ma opcji

yahol - ale skąd ty wziąłeś tego G4? przecież były Intele z Tygrysem

#31 bysiek

bysiek
  • 6 postów

Napisano 07 lutego 2010 - 19:20

Ten komp to: iMac G5 Power PC G5 1.6 MHz 2GB Ram

#32 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 07 lutego 2010 - 19:42

No to konfiguracja dość fajna jak dla OSX

#33 bysiek

bysiek
  • 6 postów

Napisano 07 lutego 2010 - 19:48

A na takim procesorze da rady zainstalowac windowsa xp? Podobno na PPc nie da sie tego zrobic. Jak to z tym jest?

#34 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 07 lutego 2010 - 19:55

Nie da się bo to inna architektura, co prawda można emulować x86 ale i tak jedyne co zrobisz to pograsz w sapera bo działa to strasznie wolno.

#35 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 lutego 2010 - 20:11

Po pierwsze raczej nie można instalować windy samej z siebie z pominięciem OSX i bootcampa


Skąd wytrzasnąłeś takie rewelacje?
(Tak, wiem, że pisząc 'bootcampa' masz błędnie na myśli Asystenta BootCamp.)

#36 yahol

yahol
  • 1 321 postów
  • Skąd*.#

Napisano 07 lutego 2010 - 20:53

yahol - ale skąd ty wziąłeś tego G4? przecież były Intele z Tygrysem


Metoda błyskotliwej dedukcji :)
Bo napisane nie było.

#37 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 lutego 2010 - 20:56

Skąd wytrzasnąłeś takie rewelacje?
(Tak, wiem, że pisząc 'bootcampa' masz błędnie na myśli Asystenta BootCamp.)


dokladnie, chodzi o asystenta (domyślnie) Nie wiedziałem, że można samego wina zainstalować bez OSX. Jeśli tak jest to przepraszam.

#38 bysiek

bysiek
  • 6 postów

Napisano 07 lutego 2010 - 20:57

Czyli na tym procku na 100 % nici z windowsa tak? W czy da rade zainstalowac cos nowszego niz ten tiger? Jesli tak to co polecacie?

#39 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 lutego 2010 - 21:04

Nie wiedziałem, że można samego wina zainstalować bez OSX. Jeśli tak jest to przepraszam.


Można można - po to jest BootCamp, czyli, w skrócie, emulacja BIOS-u dla systemów, które nie rozumieja EFI.

#40 audiofun

audiofun
  • 23 postów

Napisano 07 lutego 2010 - 22:50

Witam wszystkich,

nie zakładam nowego tematu bo mam sprawę dotyczącą właśnie instalacji XP na MBP ze Snow L.

Otóż wyczytałem na tym forum, że zainstalować XP można używając Asystenta Bootcamp. Tak też zrobiłem. Dysk podzielony (32Gb na windę) i płytka instalacyjna XP wgrana..ale po drodze dostałem zapytanie o partycję , na której ma być XP zainstalowany. Była tylko jedna opcja o nazwie "C: partycja nieznana" i pytanie czy chcę najpierw sformatować... no to sformatowałem... dale niby XP się instalowało ale później zaczęło się instalować od nowa (?) więc przerwałem instalację i wyjąłem płytkę instalacyjną XP. Okazało się, że po uruchomieniu MBP jest wyczyszczony...mam biały ekran i tyle. Jak wkładam płytkę instalacyjną Snow L. to wypluwa komunikat, że coś nie tak z "boot disk" i mam włożyć właściwy dysk i nacisnąć dowolny klawisz.
Czy rzeczywiście usunąłem OS? Czy może to jest jakiś specjalny tryb uruchamiania?

PROSZĘ POMÓŻCIE, potrzebuję go do pracy...jutro :/

---- Dodano 07-02-2010 o godzinie 23:59 ----
Korekta: jak wkładam płytke instalacyjną OS X to pojawia się komunikat:

"No bootable device -- insert boot disk amd press any key"

Co robić? ...proszę...pomocy

#41 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 lutego 2010 - 23:05

Sformatowałeś sobie partycję z OSX.

#42 yahol

yahol
  • 1 321 postów
  • Skąd*.#

Napisano 07 lutego 2010 - 23:09

Masz, oczywiście normalnego SL, a nie "Upgrade".
Wkładasz płytę SL, wciskasz klawisz "C" albo lewy "Alt" i startujesz z płyty.
Formatujesz dysk, w Narzędzia - narzędzia dyskowe - do Extendet Journaled - dalej juz z góry

Jezeli dysk SL jest "Upgrade" najpierw instalujesz system ktory byl przydzielony do MBP.
(choćby inni twierdzili, ze nie trzeba, to akurat doświadczalnie wiem, ze Upgrade SL, sa płyty niebootujace (sa i bootujace)).


eeech -tysięczny raz to samo :)

#43 audiofun

audiofun
  • 23 postów

Napisano 07 lutego 2010 - 23:11

O niee. Lepiej być nie może. Ok, jeśli mógłbyś jeszcze podpowiedzieć: instaluje OSX z płytki i w miejscu gdzie mam wybrać dysk, na którym ma się zainstalować jest puste pole, nie ma żadnego dysku... co robić? Jak klikam dostosuj to nic się nie dzieje.

#44 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 lutego 2010 - 23:12

Masz wejść w Narzędzia -> Narzędzie dyskowe i sobie zrobić partycję sformatowaną pdo HFS+.

#45 yahol

yahol
  • 1 321 postów
  • Skąd*.#

Napisano 07 lutego 2010 - 23:13

Masz wejść w Narzędzia -> Narzędzie dyskowe i sobie zrobić partycję sformatowaną pdo HFS+.


CZN
Chyba, ze olewacie moje posty :) wtedy, nie przeszkadzam.

#46 audiofun

audiofun
  • 23 postów

Napisano 07 lutego 2010 - 23:15

CZN
Chyba, ze olewacie moje posty :) wtedy, nie przeszkadzam.


Nic z tych rzeczy (!)
Nie widziałem Twojego postu kiedy pisałem swój.

Dzięki za pomoc -> sformatowałem :)

---- Dodano 08-02-2010 o godzinie 00:17 ----
A jesli już tak sobie piszemy... możecie podpowiedzieć laikowi jak zainstalować to XP na MBP?

A może jest tu na forum jakiś tutorial jak to zrobic krok-po-kroku?

-nie chcę znów wywalic czegoś ;)

#47 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 lutego 2010 - 23:31

audiofun - naprawdę wierzysz w to, że udostępniają takie narzędzie i nie dają do niego instrukcji?
http://manuals.info....e_Boot_Camp.pdf
wszystko pięknie opisane
krok po kroku
z wyszczególnionymi 'uwaga' i 'pamiętaj'

#48 audiofun

audiofun
  • 23 postów

Napisano 07 lutego 2010 - 23:35

audiofun - naprawdę wierzysz w to, że udostępniają takie narzędzie i nie dają do niego instrukcji?
http://manuals.info....e_Boot_Camp.pdf
wszystko pięknie opisane
krok po kroku
z wyszczególnionymi 'uwaga' i 'pamiętaj'


:D była opcja "drukuj manual" ale nie mam drukarki a opcji podglądu nie umiałem znaleźć :/

Dzięki :)

---- Dodano 08-02-2010 o godzinie 00:50 ----
ps. mały OT: widzę, że mamy takie same macbooki.. czy w Twoim też klawisze "wystają tak wysoko", że po zamknięciu odbijają się na ekranie? I kiedy patrzysz z boku to widać co jest pod klawiszami? -podświetlone są nie tylko napisy na klawiszach ale z powodu przerw miedzu obudową i klawiszami świeci się tez dookoła klawiszy... tez tak masz? Pytam bo zastanawiam się czy mój nie jest jakiś felerny...

#49 yahol

yahol
  • 1 321 postów
  • Skąd*.#

Napisano 07 lutego 2010 - 23:59

czy w Twoim też klawisze "wystają tak wysoko", że po zamknięciu odbijają się na ekranie?.....mój nie jest jakiś felerny...


Dlatego dają "pieluszkę" na klawiaturę!
(taka szmatka z tworzywa, nakładana na klawiaturę przed zamknięciem :)

IMHO- pojedyncze MBP maja tak wysoko klawisze, ze widać co maja pod spodem.
To nie wada do reklamacji.

#50 audiofun

audiofun
  • 23 postów

Napisano 08 lutego 2010 - 00:06

No właśnie w moim widać co jest pod klawiszami :/ Nic to, wytrzymam. Tę szmatkę tez dostałem ;) A system już zainstalowany, działa :D Dzięki za szybką pomoc.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych