Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Rozliczenie przychodów uzyskanych w AppStore


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
199 odpowiedzi w tym temacie

#151 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 czerwca 2012 - 20:54

Samo forma pisemna jest niewystarczająca, trzeba poprosić o interpretację wiążącą: http://eko-akademia....otyczaca-oplat/

#152 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 28 czerwca 2012 - 21:32

@wojtkow, bardzo dziękuję za link. Nie jestem obeznany jeśli chodzi o kontaktowanie się z urzędem prócz wysyłania zeznania podatkowego. Wiesz może do jakiej osoby powinienem się zgłosić z tą sprawą? kto się takimi sprawami zajmuje?

#153 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 czerwca 2012 - 22:03

Pismo adresujesz do naczelnika US a składasz w kancelarii podawczej.

#154 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 28 czerwca 2012 - 22:24

rozumiem, że taką skrzynkę ma każdy urząd?

#155 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 01 sierpnia 2012 - 17:13

Widze ze nie do konca jest wyjasnoine czy na fakturze do Luxemburga wpisywac 0% czy NP. Miałem już kilka kontroli z US, w tym jedną bardzo szczegółową, sprawdzali również, a może przede wszystkim, te faktury dla Apple. I nie mieli zastrzeżeń. A na fakturze od początku działalności wpisywałem NP, konsultowałem to też z innymi deweloperami. Pamiętam że musiałem napisać tylko oświadczenie że sprzedaż odbywa się droga elektroniczną, bez żadnych dyskietek/płyt CD - ale to w razie kontroli US sam poprosi żeby napisać. Jeśli chodzi o to czy rejestrować się jako płatnik VAT - działalność informatyczna wymaga tego żeby być płatnikiem VAT, więc nie ma wyboru. Poza tym w przypadku sprzedaży programów w App Store bycie płatnikiem VAT jest bardzo korzystne, bo dostaje się zwrot VATu za wszelkie zakupy sprzęty na potrzeby firmy.

#156 TheMoonwalls-c1df9413b1

TheMoonwalls-c1df9413b1
  • 678 postów

Napisano 01 sierpnia 2012 - 17:26

Widze ze nie do konca jest wyjasnoine czy na fakturze do Luxemburga wpisywac 0% czy NP.
Miałem już kilka kontroli z US, w tym jedną bardzo szczegółową, sprawdzali również, a może przede wszystkim, te faktury dla Apple. I nie mieli zastrzeżeń. A na fakturze od początku działalności wpisywałem NP, konsultowałem to też z innymi deweloperami. Pamiętam że musiałem napisać tylko oświadczenie że sprzedaż odbywa się droga elektroniczną, bez żadnych dyskietek/płyt CD - ale to w razie kontroli US sam poprosi żeby napisać.

Jeśli chodzi o to czy rejestrować się jako płatnik VAT - działalność informatyczna wymaga tego żeby być płatnikiem VAT, więc nie ma wyboru.
Poza tym w przypadku sprzedaży programów w App Store bycie płatnikiem VAT jest bardzo korzystne, bo dostaje się zwrot VATu za wszelkie zakupy sprzęty na potrzeby firmy.


Jesteś pewny w sprawie ostatniego zdania? Jeśli nie płacisz VATu (a przy tej działalności wpisuje się 0%), to chyba nie powinieneś dostać zwrotu VATu za zakupione urządzenia na firmę.

#157 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 01 sierpnia 2012 - 17:33

Jesteś pewny w sprawie ostatniego zdania? Jeśli nie płacisz VATu (a przy tej działalności wpisuje się 0%), to chyba nie powinieneś dostać zwrotu VATu za zakupione urządzenia na firmę.


VAT działa inaczej niż podatek PIT. Zwrot VATu dostaje się niezależnie od tego czy w danym miesiącu (lub w ogóle) jakikolwiek podatek VAT się zapłaciło. Dostałem już sporo tych zwrotów, a VATu chyba jeszcze ani razu nie płaciłem. Poza tym kontrola w firmie nie wykazała żadnych nieprawidłowości więc nie ma żadnych wątpliwości.

#158 P_P

P_P
  • 131 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 sierpnia 2012 - 20:56

kupując coś, automatycznie płacimy VAT (zazwyczaj 23%) jeżeli kupiliśmy coś co jest kosztem uzyskania przychodu i zapłaciliśmy w tym 500 zł VATu, a ze sprzedaży wychodzi nam 1000 zł VATu do zapłacenia, to płacimy tylko 500 zł (bo 500 zapłaciliśmy już przy zakupach). więc jeżeli ze sprzedaży z VATem 0% mamy do zapłacenia 0zł VATu, a już zapłaciliśmy 500 zł przy zakupach, to US zwraca nam te 500 zł VATu z zakupów

#159 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 07 października 2012 - 20:52

Dostałem o dziwo wpłatę od Apple na kwotę 23.45 Euro i moje pytanie jest następujące. Jako, że powinno się z tego "zarobku" rozliczyć należy spisać kurs z dnia odebrania przelewu. Interesuje mnie kurs kupna czy sprzedaży danej waluty?

#160 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 października 2012 - 21:24

Zgodnie z przepisami rozliczenie następuje nie po kursie z dnia przelewu, a po kursie średnim NBP z dnia roboczego poprzedzającego dzień wystawienia faktury.

#161 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 07 października 2012 - 21:25

Tyle, że ja posiadam konto indywidualne i żadnych faktur nie otrzymuję oraz nie wystawiam.

#162 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 października 2012 - 21:27

To nie pomogę, nie mam pojęcia co w tym wypadku traktować jako zajście zdarzenia gospodarczego w świetle przepisów. Myślę, że bez wizyty w US się może nie obyć, a tam pewnie każą Ci założyć DG (o czym zawsze ostrzegam).

#163 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 07 października 2012 - 21:32

Tzn z tego co wcześniej wyczytałem w sąsiednim wątku to DG jestem zmuszony założyć jak będę otrzymywał "cykliczne" wpłaty o określonej wartości, która to wartość jest różna dla każdego US. Póki co chciałbym wiedzieć jak rozliczyć się z tej wpłaty.

#164 fckmayday

fckmayday
  • 31 postów

Napisano 23 października 2012 - 11:55

Ja mam pytanie pochodne. Prowadzę działalność gospodarczą (wydawnictwo). Mam numer EIN i zaakceptowane konto przez Apple. Jak wygląda sprawa z podatkami? Płacąc je już w Polsce, dostanę zwrot z USA?

#165 hft

hft
  • 1 postów

Napisano 13 stycznia 2013 - 01:26

Ja mam pytanie pochodne. Prowadzę działalność gospodarczą (wydawnictwo). Mam numer EIN i zaakceptowane konto przez Apple. Jak wygląda sprawa z podatkami? Płacąc je już w Polsce, dostanę zwrot z USA?


Witam,

fckmayday - Chciałbym Cię zapytać o numer EIN, wiem że wymagane są dokumenty potwierdzające tożsamość,
czytałem też że jest potrzebne potwierdzenie jakiegoś podatku federalnego - o co chodzi z tym podatkiem.
Czy możesz powiedzieć co było potrzebne aby uzyskać ten numer - czy jakiś podatek jest na rzeczy?

Pozdrawiam

#166 kiero

kiero
  • 33 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 lutego 2013 - 20:27

Czy ktoś próbował rozliczać się za aplikację z appstore w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości? Jeśli tak, to wygląda?

#167 gzajac

gzajac
  • 47 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 lutego 2013 - 17:55

Ciekawy artykuł dotyczący rozliczeń z AppStore - okiem eksperta:
Jak rozliczyć przychody ze sprzedaży aplikacji w App Store i Google Play? | AntyWeb

#168 maseth

maseth
  • 2 postów

Napisano 28 lutego 2013 - 11:35

Ciekawy artykuł dotyczący rozliczeń z AppStore - okiem eksperta:
[url=http://antyweb.pl/jak-rozliczyc-przychody-ze-sprzedazy-aplikacji-w-app-store-i-google-play/]Jak rozliczyć przychody ze sprzedaży aplikacji w App Store i Google Play? | AntyWeb[/url]


Konsultowałem ten temat tenefonicznie z Krajowa Informacja Podatkową - Warunek jest jeden - jeśli dochodzi do przeniesienia praw autorskich na Apple to nie jest konieczne zakładanie działalności. Teraz Czy ktos z forumowiczów jest w stanie przytoczyć zapis z umowy z Apple czy do takiego przeniesienia dochodzi ?

P.S. A może wiecie czy można znaleść umowę dla konta developerskiego by się z nią zapoznać? (oczywiscie przed otwarciem programu developerskiego)

#169 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 lutego 2013 - 15:39

Umowa jest objęta NDA, nie można jej udostępniać. Dostajesz ją przed podpisaniem i wtedy decydujesz. Co do praw autorskich - nie przenosisz ich na Apple.

#170 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 11 marca 2013 - 20:07

Cześć, Próbuję rozliczyć się z przychodów z App Store, ale kompletnie nie wiem co i jak. Nie posiadam DG. Trzeba się z tego rozliczyć. W internecie wszędzie piszą co innego. Gdzie należy wpisać zarobki z App Store? Nie odprowadzałem nic w ciągu okresu sprzedaży. Dzięki za odpowiedzi.

#171 Danielox

Danielox
  • 131 postów

Napisano 22 marca 2013 - 18:10

Cześć, Podpinam się pod temat. Ponieważ już dużo wersji słyszałem ,czy ma ktoś sprawdzoną informację jak dokładnie rozliczyć PIT z przychodów z AppStore ? Ale jako osoba indiwidualna bez DG. Czytałem, że można w zwykłym PIT-37 w rubryce jako "przychód wynikający z praw majątkowych" - i od tego 50% koszt uzyskania przychodu. Czy takie podejście jest ok ?

#172 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 marca 2013 - 19:38

Nie, nie jest i nie próbuj tak robić, bo jak Cię złapią to zaliczysz sporą grzywnę. Ty nie sprzedajesz Apple praw majątkowych, więc nie możesz korzystać z 50% kosztu uzyskania przychodu. Wiem, że w sieci krąży taka legenda, nawet AntyWeb ją promował, ale wynika ona z braku zrozumienia umowy z Apple.

#173 Danielox

Danielox
  • 131 postów

Napisano 22 marca 2013 - 20:22

Czyli mam nie odliczać 50% , i wystarczy jak w PIT37 w rubryce "inne" podam po prostu całość dochodu ?

#174 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 marca 2013 - 20:44

IMHO tak, ale nie dam za to głowy. Ja mam DG więc rozliczam się na PIT 36 i PIT/B.

#175 Danielox

Danielox
  • 131 postów

Napisano 22 marca 2013 - 21:27

Thx, a czy jest ktoś na forum kto rozlicza PIT i nie ma działalności ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych