Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Największe porażki Apple


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#1 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 23 grudnia 2009 - 21:35

Nie wiem, czy fani Apple wiedzą, ale Apple nie zawsze miało sukcesy.
Nie wszystkie urządzenia tej firmy były hitami.
Jeśli ktoś chce o tym poczytać polecam. link.

#2 jaco88

jaco88
  • 781 postów

Napisano 23 grudnia 2009 - 21:43

fajne komentarze tam są :)

#3 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 23 grudnia 2009 - 21:44

Pewnie, lepiej nic nie robić, albo asekuracyjnie powielać pomysły innych. Spróbuj zaprojektować coś i wprowadzić to na rynek, tak by był zbyt. Spróbuj powtórzyć te działania, jeśli pierwszy projekt był klapą. Fakty niestety są takie, że najwięcej można nauczyć się na porażkach. Mówią, że na cudzych błędach lepiej, ale jakoś mnie to nie przekonuje do końca. :D Pozdrawiam

#4 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 23 grudnia 2009 - 21:46

hitem to tak naprawdę można określić iPody i iPhona. Reszta urządzeń Apple po prostu się sprzedaje. Udział w rynku najlepiej weryfikuje czy coś jest hitem czy nie. Akurat w przypadku produktów masowych to masy determinują*hity i kity jakiejś firmy. To nie jest jakaś nisza, gdzie sprzedaż 500 tysięcy sztuk okaże się sukcesem. Cena tutaj tak naprawdę nie gra roli, bo stosunek ceny do zarobków w zachodnim świecie jest bardzo podobna a to te kraje i ich rynku wyznaczają trendy i potrafię nie jeden produkt wynieś na szczyty. Ale oczwiście poza hitami jak i produktami, które po prostu się sprzedają raz ~5% lepiej lub gorzej istnieją w historii Apple produkty, które nie zyskały wogóle przychylności masowych odbiorców. Dżizes Thozo nie broń tak Apple albo zrób mi prezent na gwiazdkę i oddaj mi troszkę udziałów w Apple Inc. ;) To jest tylko dyskusja o porażkach Apple, które są. Ot i tyle.

#5 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 23 grudnia 2009 - 21:48

fajne komentarze tam są :)


http://grab.by/1mMK

Ten jest boski.

Pozdrawiam

#6 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 grudnia 2009 - 21:48

PM G4 Cube owszem sprzedawał się słabo bo był drogi ale pewien sukces odniósł - wielka miniaturyzacja i przepiękny design ;) Szkoda, że nie produkują już iPod Hi-Fi - naprawdę sympatyczny sprzęt, słuchałem kiedyś w iSpocie i muszę przyznać, że miał bardzo przyjemny dźwięk - mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że dla przeciętnego użytkownika była to bardzo dobra jakość dźwięku.

#7 jaco88

jaco88
  • 781 postów

Napisano 23 grudnia 2009 - 21:52

http://grab.by/1mMK

Ten jest boski.

Pozdrawiam


pomijając czy autor tej wypowiedzi miał racje czy też nie ciekawi mnie ilu z tych krytykujących Apple miało styczność np. z OSX-em dłużej niż 5 minut w sklepie :D

#8 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 23 grudnia 2009 - 21:53

hitem to tak naprawdę można określić iPody i iPhona. Reszta urządzeń Apple po prostu się sprzedaje. Udział w rynku najlepiej weryfikuje czy coś jest hitem czy nie. Akurat w przypadku produktów masowych to masy determinują*hity i kity jakiejś firmy. To nie jest jakaś nisza, gdzie sprzedaż 500 tysięcy sztuk okaże się sukcesem. Cena tutaj tak naprawdę nie gra roli, bo stosunek ceny do zarobków w zachodnim świecie jest bardzo podobna a to te kraje i ich rynku wyznaczają trendy i potrafię nie jeden produkt wynieś na szczyty. Ale oczwiście poza hitami jak i produktami, które po prostu się sprzedają raz ~5% lepiej lub gorzej istnieją w historii Apple produkty, które nie zyskały wogóle przychylności masowych odbiorców.

Dżizes Thozo nie broń tak Apple albo zrób mi prezent na gwiazdkę i oddaj mi troszkę udziałów w Apple Inc. ;) To jest tylko dyskusja o porażkach Apple, które są. Ot i tyle.


Zgadzam się z tym, że rynek i świadomość większości decydują o sukcesie produktu.
Miałem dopisać, że nie jestem fanem Apple. Lubię używać komputera Apple, bo jest to dla mnie przyjemne.
Nie mam udziałów w Apple, ale wcale bym się nie pogniewał na taki prezent :D Jakbym miał za dużo, to bym ci trochę oddał na poprawę humoru!

Pozdrawiam

#9 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 23 grudnia 2009 - 21:54

Nie ma się co dziwić, że takie są komentarze. Moja córa do tej pory nie chce używać OSX, bo ciągle jej czegoś tam brakuje. Ja też jak mam popracować wole włączyć starego XP, bo o wiele szybciej to samo zrobię. Niby OSX działa szybciej na tym samym kompie, ale coś jednak w tym komentarzu jest.

#10 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 23 grudnia 2009 - 21:55

pomijając czy autor tej wypowiedzi miał racje czy też nie ciekawi mnie ilu z tych krytykujących Apple miało styczność np. z OSX-em dłużej niż 5 minut w sklepie :D


I właśnie na tym polega boskość tego posta. Musiałem wkleić grafikę, by pokazać napis: "Uzytkownik MACa". LOL

Pozdrawiam

#11 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 23 grudnia 2009 - 22:19

fakt,każda firma uczy się*na błędach,nawet tak wielbiony M$ szybciej wprowadził następce Viśty-wio (ciekawe dlaczego),fakt faktem,Pip Pin był porażką,mimo że jak na swoje czasy oferował wiele,ale najbardziej rozwaliły mnie komentarze: "~Arian dzisiaj, 20:07 codzienne zwiechy programów. Monstrualne rozmiary w stosunku do możliwości. Brak darmowego oprogramowania... niergonomiczne monitory, myszy (dla inwalidów bez przycisków)" i powiedzcie szanowni koledzy,jak tu nie spaść z krzesła,bo uśmialem się*lepiej niż oglądając Ahmeda na YT:D

#12 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 23 grudnia 2009 - 22:22

Wlasnie mialem napisac o tym atykule na onecie - CO ZA TUMAN TO PISAL :)

---- Dodano 24-12-2009 o godzinie 00:25 ----
co za pie.... pisanie glupot:

"G4 Cube to pełnoprawny Mac, który został umieszczony w bardzo małej obudowie o wymiarach 20 x 20 x 20 cm. I choć debiutujący w 2000 r. G4 wydawał się naprawdę udanym komputerem, jego cena (od 1599 dol.) okazała się zaporowa i Apple nie odnotowało zbyt dużej sprzedaży. Firma najzwyczajniej przesadziła.

Z powodu przesadnie wysokiej ceny G4 trafił tylko do wybrańców i po roku zniknął ze sklepowych półek."

Przeciez to jest jeden z bardziej kultowych maczkow i zostal wycofany z produkcji ze wzgledu na Sun-a, ktory grozil procesem itd, poniewaz pierwsi wypuscili swojego Qube...

Dołączona grafika

#13 B.M

B.M
  • 133 postów
  • SkądZakopane

Napisano 23 grudnia 2009 - 22:34

Najprościej jest krytykować. Owszem, każdy popełnia jakieś błędy - i to nawet bardzo dobrze, gdy je popełnia, pod warunkiem, że się na nich czegoś uczy. Apple i Microsoft to dwa odmienne światy. Ja od 13 lat zdecydowanie wolę ten pierwszy :]

#14 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 23 grudnia 2009 - 22:55

Apple przynajmniej jest firmą, która się nie boi. Reszta czeka na okazje, co by skopiować/ukraść. By osiągać sukcesy trzeba mać jaja. Apple zapisze się w historii komputerów tłustą czcionką, a 95% pozostałych firm? Ciekawe kto będzie o nich pamiętać.

#15 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 23 grudnia 2009 - 22:59

Apple przynajmniej jest firmą, która się nie boi. Reszta czeka na okazje, co by skopiować/ukraść. By osiągać sukcesy trzeba mać jaja. Apple zapisze się w historii komputerów tłustą czcionką, a 95% pozostałych firm? Ciekawe kto będzie o nich pamiętać.


No własnie kolega wyżej pisał, dlaczego wycofali sie z Cube, bo właśnie skopiowali od Suna.
Nikt nie twierdzi, że Apple nie ma sukcesów, ale porażki są przez nich skrzętnie ukrywane.
Moim zdaniem ważne jest to, zeby znać obie strony medalu.

#16 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 23 grudnia 2009 - 23:01

Ja też jak mam popracować wole włączyć starego XP, bo o wiele szybciej to samo zrobię. Niby OSX działa szybciej na tym samym kompie, ale coś jednak w tym komentarzu jest.


No popatrz, a ja mam odwrotnie. I kto tu ma racje? :rolleyes:

#17 Paweł K.

Paweł K.
  • 544 postów

Napisano 23 grudnia 2009 - 23:05

Za to największym sukcesem Apple jest to, że dorobiło się nie tylko klientów, ale i szerokiej rzeszy wyznawców, którzy do upadłego będą bronić każdego produktu - żeby nie powiedzieć artefaktu - który został namaszczony przez Jobsa. Komputery - sprzętowo to przecież to samo co inne, tak naprawdę różnią się designem, który faktycznie jest świetny. Ale za tę samą cenę można mieć lepszy sprzęt np. Lenovo, gdzie nie ma takich dziwnych rozwiązań jak np. jedynie 2 porty USB w MBP. Ipod - też design. Sprzęt firm iriver czy iaudio nie jest gorszy, a do tego nie wymaga itunes do obsługi... można wgrywać piosenki dowolnym programem Moim zdaniem to design, design, design - sprzęt jest porównywalny do innych. Sam Mac OS X - owszem, jest stabilny i wygodny. Ale dla mnie Windows TEŻ jest wygodne (nie wiem jak Vista czy 7 bo zatrzymałem się na XP). Mało tego, Windows pozwala na większą kontrolę nad tym, co się dzieje w komputerze. Niektóre funkcje Mac OS są świetne, ale niektóre jak np. "dziwne" instalowanie i odinstalowanie aplikacji - niekoniecznie. Iwork moim zdaniem jest gorszy od MS Office, nie umiałem się przestawić. A poza wszystkim to jest TYLKO sprzęt, trochę dystansu by się niektórym przydało.

#18 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 23 grudnia 2009 - 23:05

ależ Mantis Apple się nie boi ale teź Apple od przejścia na OsX nic jakoś superodkrywczego nei wprowadziło. Jasne to jest fajny system, dobrze zaprojektowany i tak można by wymieniać ale jego ogólna idea (nie mówię o tym co pod maską) się nie zmieniła. Ale Apple mogło a wręcz musiało stać się pewnego dnia odważne i albo zwinąć interes albo wyprodukować system i komputer od nowa. Oni musieli to zrobić bo rozwijanie nadal MacOs to byłaby dla nich pewna śmierć. Wrócił Jobs z NexTStepem, wprowadzili iMac'a G3, PowerMaca G4, PowerBooka i iBooka Clamshell...ale dla Apple po pierwsze była to konieczność po drugie zrobili jakby nie patrząc drugi start, na który mogli sobie pozwolić, tudzież nie mogli sobie nie pozwolić ;) Wyobraźasz sobie że Microsoft pewnego pięknego dnia ogłasza, słuchajcie mamy nowy system, wiele waszych programów z poprzedniego systemu nie będzie działać ale nowy system jest super i spodoba Wam się ;) Już widzę jak ludzie biegą rzucić wszystko w diabły, jak firmy biegną wymieniać całe zaplecze programowe...W przypadku Apple było łatwiej. Komputerów Apple się nie modernizowało, po prostu wymieniało się na nowe modele. Podobnie oprogramowanie, ongiś Apple był bardzo pro graficznym wynalazkiem więc zmiana oprogramowania szła często z wymianą sprzętu w parze. Zresztą do dziś zbyt wiele nie można zmodernizować w komputerach Apple. Jaki procesor kupisz taki CI zostaje (Tak wiem G4 miały swoje updajty ale mówimy o ofcjalnych).

#19 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 grudnia 2009 - 23:13

eh... kolejny "taki" wątek

Spoiler


#20 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 23 grudnia 2009 - 23:25

Ciekawe czy macie obrazki Stefcia na scianach?


Ja mam. Wymienisz się na Ballmera? :)

#21 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 23 grudnia 2009 - 23:29

No własnie kolega wyżej pisał, dlaczego wycofali sie z Cube, bo właśnie skopiowali od Suna.
Nikt nie twierdzi, że Apple nie ma sukcesów, ale porażki są przez nich skrzętnie ukrywane.
Moim zdaniem ważne jest to, zeby znać obie strony medalu.


No, a okrągłą myszkę wycofali ze sprzedaży bo pozwał ich właściwiel patentu na koło...
Swoją drogą elegancji tego kubikowego Suna brakuje wiele w porównaniu do G4 Cube. Spartacusa też uznasz za wtopę firmy? Nie każdy produkt jest dla wszystkich i to, że nie sprzeda się w milionach egzemlparzy nie oznacza że jest nieudany.

#22 Shakal

Shakal
  • 753 postów
  • SkądWrocław/Kraków

Napisano 23 grudnia 2009 - 23:29

Ja mam. Wymienisz się na Ballmera? :)


To chyba nie jest dobry pomysł ;)

Dołączona grafika

#23 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 23 grudnia 2009 - 23:35

Apple juz chyba raz było na skraju bankructwa, prawda?
Teraz mają dobry okres, czyli jak myslicie co będzie nastepnie? Jeszcze lepiej czy padnie na pysk i sie juz nie podniesie? Wiem wiem, glupie pytania wsród wyznawców kultu. Ciekawe czy macie obrazki Stefcia na scianach? Bo naklejki na samochodach wiem ze tak.


Nie rozumiem w czym problem - owszem, masz racje - wiekszosc uzytkownikow to wyznawcy kultu apple, nikt temu nie przeczy, nikt tez sie z tego powodu nie biczuje... Jestesmy taka sobie mniejszoscia i nie widze powodu, zeby robic z tego problem. Jablko na klapie - a czemu nie, jedni sobie jablko naklejaja, inni rybke, a inni "uwaga baba" ;)

#24 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 grudnia 2009 - 23:36

No własnie kolega wyżej pisał, dlaczego wycofali sie z Cube, bo właśnie skopiowali od Suna.

hm, no kolega widzę ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem trochę, bo nic tam takiego napisane nie było
nie przeczę - podobieństwo jest (szczególnie nazwy ;] a z nazwy wynika kształt...), możliwe że skopiowali ten projekt
ale nic takiego 'kolega wyżej nie napisał' gwoli ścisłości

Ipod - też design. Sprzęt firm iriver czy iaudio nie jest gorszy, a do tego nie wymaga itunes do obsługi... można wgrywać piosenki dowolnym programem

Moim zdaniem to design, design, design - sprzęt jest porównywalny do innych.

jeżeli przez design rozumiesz nie tylko jak coś wygląda ale i działa - to racja
bo takie irivery oferują (bądź oferowały) lepszą jakość dźwięku, ale jakoś iPoda się o wiele wygodniej obsługuje. przynajmniej mi
Maka też jak widać niektórym się wygodniej obsługuje niż PC z windowsem/linuksem (jasne, nie wszystkim, ale to nie powinno nikogo chyba dziwić? jakoś informacja o tym, że ktoś woli Windowsa jakimś wielkim szokiem dla mnie nie jest - każdy pracuje na tym na co go stać - głównie psychicznie)

#25 Paweł Hać

Paweł Hać

    iMagazine.pl Team

  • 3 177 postów

Napisano 23 grudnia 2009 - 23:41

Heh, szerzej miałem to na wykładach na politechnice. Niektóre fakty z historii tej firmy zostały rzeczywiście przemilczane, ale to całkiem normalne, że Steve dba w ten sposób o wizerunek firmy. Zresztą, żaden produkt nie jest idealny, podobnie jak nie istnieje firma, która nie odnotowała conajmniej kilku porażek.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych