Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Windows 7 - już problemy...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#26 Numb

Numb
  • 256 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 grudnia 2009 - 16:01

Okazało się, że Black Screen Of Death to wina jakiegoś syfu który złapali użytkownicy :)

#27 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 02 grudnia 2009 - 16:14

No właśnie - teraz pewnie trzeba będzie coś doinstalować lub kupić bo sam system łindołs 7 (nieszczęść) jak zwykle jest super-hiper -ale pod warunkiem, że ............ (tu długa lista zaleceń). Dobrowolnych oczywiście, ponieważ M$ do niczego przecież nikogo nie zmusza. I otwiera się kolejna spirala niespodziewanych zakupów. Ile razy już to przerabiałem ? Wielokrotnie.

#28 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 02 grudnia 2009 - 16:24

Ale co doinstalować? Uchylisz rąbka tajemnicy?

#29 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 02 grudnia 2009 - 16:29

Jak poużywasz to się z czasem dowiesz. Potem przy okazji premiery kolejnego winsyfa zrób bilans dotychczasowych uaktualnień i usprawnień jakie musiałeś zrobić aby utrzymać to gówno w doskonałej kondycji.

#30 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 02 grudnia 2009 - 16:33

Używam i dlatego pytam, bo nie wiem o czym mówisz. Dochodzi już do tego, że MS robi źle wydając poprawki do systemu. A jak Apple wypuści SU to temacie dotyczącym informacji mało się nie posracie ze szczęścia jak się Wam zainstalował w 3 min.

#31 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 02 grudnia 2009 - 16:42

Masz całkowitą rację, Ale Apple nie obiecywało mi nic - M$ obiecuje ciągle. W rezultacie - od Apple dostaję wiele - od M$ wielkie g..... . Chociaż właściwie - dostaję zapewnienia w rodzaju: "No cóż nie ustrzegliśmy się w tej wersji łindołs pewnych błędów, ale w następnej - będzie lepiej. Zdecydowanie lepiej ". I jak tu nie wierzyć ? Oczywiście - kupując nową wersję łindols, która ..... , eh już mi się znudziło utrzymywanie giganta na glinianych nogach.

#32 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 02 grudnia 2009 - 16:48

To wiemy, że będziesz to do znudzenia opowiadał. Niemniej jednak dalej mnie interesuje o czym mówiłeś wcześniej.

I Apple nic nie obiecuje:

Better. Faster. Easier.

Snow Leopard enhances your entire Mac experience. In ways big and small, it gets faster, more reliable, and easier to use. It’s the Mac you know and love, made even better.

Apple - Mac OS X Snow Leopard - The world’s most advanced OS

#33 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 02 grudnia 2009 - 16:56

Spoko, zawsze bedzie Windows 8 w 2012 wiec mozna tak od maja 2010 powoli nowymi zapowiedziami klasc grunt pod nowy system ;)

#34 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 02 grudnia 2009 - 16:57

@krakers09
Sprawa jest taka, że tak jest. Poczytaj ten link, który zamieściłeś. Nie ma flag, fajerwerków, zmian grafiki, "potańcówek w pracy" ;-) a pod spodem wszystko się zmieniło.

http://grab.by/VHs
tak pozwoliłem sobie wyciąć - SL to nowy system. A nawet jego użytkownicy nie zdają sobie często sprawy z jego wartości. Taki sam dla każdego Maca, bez licencji takiej siakiej. Jest z komputerem i tyle. Albo kupujesz za 129 zł.

Dobra.

Pozdrawiam

#35 janhalb

janhalb
  • 937 postów

Napisano 02 grudnia 2009 - 17:02

ktoś jak zwykle chce zrobić burzę w szklance wody a ty janhalb dałeś się zmanipulować ;D


Nie bardzo rozumiem, na czym mianowicie polega manipulacja, której mnie poddano. Fakty są takie, jakie są - a jak się uważniej przeczyta tekst, do którego link wrzuciłem, to jeszcze można się dowiedzieć, że ten błąd występował już w wersjach beta etc. - ale MS _nic_z_tym_nie_zrobił_ - więc (rzecz prosta) występuje nadal w wersji finalnej...

I przypominam, że nie jest to informacja z jakiejś niszowej gazetki dla freaków czy z portalu konkurencji, tylko z BBC.

#36 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 02 grudnia 2009 - 17:05

@ krakers09 Mówisz w imieniu wszystkich czy tylko własnym ? Opowiadam "do znudzenia" tylko tym którzy nie zrozumieją za pierwszym razem tej oczywistej prawdy. Powtarzam (do znudzenia) Apple i M$ się reklamują jak każdy - każdy wybierze co chce. Różnica jest taka, że Apple nie obiecuje niczego, M$ niestety tak.

#37 BuBu22

BuBu22
  • 25 postów
  • SkądOkolice Lublina - obecnie Warszawa.

Napisano 02 grudnia 2009 - 17:41

Tak samo MS nikogo nie zmusza, a Sony, Dell, HP, itp dodają tylko do zestawu. Apple nie obiecuje? Chyba dawno nie wchodziłeś na ich stronę. A komputer, którym mówiłem to jakiś marny Celeron z 1GB pamięci i zintegrowaną grafiką.

Tak Dell, HP itd. itp. dają Ci system przy zakupie kompa który możesz wyłącznie zainstalować na tym komputerze który kupiłeś. Mojemu kuzynowi padła płyta główna w Sony Vaio - oddal do naprawy gwarancyjnej a po odebraniu kompa zainstalował system. Zaraz po zainstalowaniu otrzymał wiadomość ze prawdopodobnie jest ofiara pirackiego ataku i ma nielegalny system operacyjny :) po jakimś czasie -chyba miesiąca komp mu się nie chciał włączyć tzn. włączał się ale nie mógł z niego korzystać i był zmuszony do kupna nowego WXP w sklepie. żadne dzwonienia na infolinie do MS nie pomogły... nie słyszałem żeby użytkownicy OSX mieli takie problemy.
I czy to nie jest zmuszanie użytkownika Windy do dokonywania zakupów?
Sam używam lapka PC i stacjonarki Apple - do iMaca dokupiłem upgrade za śmieszne pieniądze a na Dellu mam dalej XP-ka bo mi nikt nie zaoferuje ze strony MS żebym mógł sobie 7-kę za "grosze" dokupić - chcesz mieć najnowszy system od MS - płać całą kasę!
Dodatkowo popatrz sobie na strony producentów PC - wielu z nich nie daje ci możliwości pobrania sterowników do kart grafiki itd. dla Windowsa 7 czyli jeśli masz starszy model a chcesz zainstalować 7-kę to sprzęt i tak będzie "kulawo chodzić" delikatnie mówiąc o ile w ogóle będzie. Tak samo było z modelami na których była Vista a użytkownik chciał mieć XP-ka - nie mógł go sobie zainstalować bo nie było nigdzie sterowników do pobrania mimo ze jego komputer spełniał wymagania sprzętowe do zainstalowania XP.

#38 ogórek

ogórek
  • 7 postów

Napisano 02 grudnia 2009 - 17:44

Tak Dell, HP itd. itp. dają Ci system przy zakupie kompa który możesz wyłącznie zainstalować na tym komputerze który kupiłeś. Mojemu kuzynowi padła płyta główna w Sony Vaio - oddal do naprawy gwarancyjnej a po odebraniu kompa zainstalował system. Zaraz po zainstalowaniu otrzymał wiadomość ze prawdopodobnie jest ofiara pirackiego ataku i ma nielegalny system operacyjny :) po jakimś czasie -chyba miesiąca komp mu się nie chciał włączyć tzn. włączał się ale nie mógł z niego korzystać i był zmuszony do kupna nowego WXP w sklepie. żadne dzwonienia na infolinie do MS nie pomogły... nie słyszałem żeby użytkownicy OSX mieli takie problemy.
I czy to nie jest zmuszanie użytkownika Windy do dokonywania zakupów?


Nie wierze ze po zadzwonieniu do supportu ms w tym przypadku nie dostał nowego kodu aktywacyjnego.

#39 BuBu22

BuBu22
  • 25 postów
  • SkądOkolice Lublina - obecnie Warszawa.

Napisano 02 grudnia 2009 - 18:12

Na infolinie MS dzwonił około tygodnia po tym jak wyświetlił mu się wspomniany komunikat - usłyszał ze powinien to zrobić niezwłocznie a nie po tak długim czasie i po drugie Winows dołożony do tego kompa nie miał na płycie żadnego kodu (tak jak jest to przy wersji pudełkowej kupionej w sklepie). Kod jest zapisany w partycji kompa i nie podajesz go przy instalacji wiec o jakim nowym kodzie aktywacyjnym mówisz?

#40 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 02 grudnia 2009 - 18:33

Co za bzdury... Na jakim znowu dysku klucz do Windows? Płyty stosowane przez niektórych producentów nie wymagaja podania klucza, a jedynie samej aktywacji. M.in jest tak u Della.

#41 wolfge2

wolfge2
  • 94 postów

Napisano 02 grudnia 2009 - 18:39

[delete]

#42 wendiego

wendiego
  • 46 postów

Napisano 02 grudnia 2009 - 18:43

Nie miałem żadnych problemów z windows 7 jeszcze przed wersją beta RC. Niektórym tutaj po prostu ciężko zaakceptować fakt, że microsoft stworzył dobry i stabilny system.

#43 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 02 grudnia 2009 - 18:43

[Zbyteczne]

#44 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 grudnia 2009 - 19:07

stabilny - może. faktycznie nie doświadczyłem zwisu systemu dobry - w niektórych aspektach na pewno tak ale windows naprawdę dobry będzie jak się wezmą za panel sterowania - administracja tym systemem (ustawienie dowolnej opcji praktycznie) to dla mnie ból

#45 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 02 grudnia 2009 - 19:20

Niektórym tutaj po prostu ciężko zaakceptować fakt, że microsoft stworzył dobry i stabilny system.


Który to już raz winsyf jest dobry i stabilny ? M$ nie stworzył własnego systemu - on miał "Inspirację". Jak jeszcze trochę się bardziej poduczą i pościągają więcej od Apple to może dojdą do perfekcji. A tak - ciągle wychodzą nieudolne kserokopie Mac OS X. Bill ukradł pomysł na winsyfa od Steve Jobsa i w dalszym ciągu jego firma nie potrafi zrobić nic porządnego. Niektórym tutaj po prostu jest ciężko to zaakceptować lub o tym nie wiedzą. W związku z tym polecam małą lekturę: 1985-1993 na blog.fotogenia.info Historia Apple

#46 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 02 grudnia 2009 - 19:23

Tak Wam Steve opowiada...

#47 Gość_owca666_*

Gość_owca666_*

Napisano 02 grudnia 2009 - 20:59

A mac to i tak jedno wielkie g****. Nie wiem co macie do PC. Mam świetny komputer i siódemka na nim dopala jak nic.


Widzisz, dzięki temu forum mogłeś to z siebie wreszcie wyrzucić... :lol: Teraz czas na iPhone (też wyrzuć), a może jakaś parada równości zwolenników PC zakończona wspólnym paleniem ajfonów pod Cortlandem np? :lol:

#48 ogórek

ogórek
  • 7 postów

Napisano 02 grudnia 2009 - 21:05

A mac to i tak jedno wielkie g****. Nie wiem co macie do PC. Mam świetny komputer i siódemka na nim dopala jak nic.


Otóż to, zgadzam się z tym, przepłacili dużo żeby mieć trochę lepszego linuksa to co mają teraz powiedzieć, ale wiesz ale zjedzą cię tu na śniadanie z takimi tekstami.. i mnie zresztą teraz też. hahaha.

#49 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 02 grudnia 2009 - 21:08

Tak Wam Steve opowiada...

Może co poniektórym trudno w to uwierzyć ale inni poniektórzy byli świadkami tych wydarzeń.

@ owca666 Dobre. Wręcz wyśmienite. :D

#50 cooper69

cooper69
  • 1 034 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 02 grudnia 2009 - 21:09

Niestety Ci (w tym ja) co korzystali z wersji RC Win 7 Ultimate po zderzeniu się z prozą życia W7 Home Premium na Vaio F51 mają dziwne wrażenie, że niby to samo a jednak co innego :( W skrócie powiem tak. O ile do użytku na kompie do pracy nie było żadnej różnicy funkcjonalnej między XP Pro i XP Home na komputerze z jednym procesorem i nie pracującym w sieci korporacyjnej to w wypadku Windows 7 polecam jednak używać sugerowanej przez producenta wersję Windows - nie niżej niż Windows 7 Pro. Znika większość dziwnych/trudno wytłumaczalnych problemów - MS nie popełnił już tych błędów jak z XP.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych