Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Windows 7 - już problemy...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#1 janhalb

janhalb
  • 936 postów

Napisano 01 grudnia 2009 - 21:57

Słyszeliście? WIndows 7 dopadła nowa zaraz. Dawniej był Blue Screen of Death, teraz jest Black Screen of Death. Użytkownicy po zalogowaniu dostają... kompletnie czarny ekran. Na razie Microsoft nie wie, co co biega.
Właśnie prosto z BBC, jeszcze ciepłe:

BBC News - Microsoft investigates Windows 7 'screen of death'

#2 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 01 grudnia 2009 - 22:00

Czarny ekran na Win7 czy na iMaku jaka różnica - może taka moda :D

#3 Shakal

Shakal
  • 753 postów
  • SkądWrocław/Kraków

Napisano 01 grudnia 2009 - 22:07

Dokładnie to się stało na moim laptopie tyle że msc temu, pomógła tylko reinstalacja... ;) A problem już znany z wersji beta...

#4 vendisse

vendisse
  • 1 190 postów

Napisano 02 grudnia 2009 - 13:16

"This time it will be different. Trust me." :D

#5 t0taln00b

t0taln00b
  • 114 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 grudnia 2009 - 13:21

Win 7 nie chce współpracować z kartą graficzną kumpla :) Po prostu wywala się BSOD przy instalacji systemu. Inna karta graficzna i wszystko działa jak trzeba. Świetny system Microsoftu, chyba najlepszy jak dotąd, ale wymaga jeszcze dopracowania. Może tak Win7 SP1? :)

#6 DanielF

DanielF
  • 5 732 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 02 grudnia 2009 - 13:31

jak wyjdzie sp1 dla 7 to za rogiem będzie windows 8 (tylko 3 lata) i znowu od Ballmera dowiesz się że ich poprzedni system to była pomyłka...

#7 robalcfg

robalcfg
  • 495 postów

Napisano 02 grudnia 2009 - 13:41

Nie ma niezawodnych systemów. Wg mnie to co zrobili z Win7 to i tak duży sukces. A to, że są takie problemy, to głównie problem ilości sprzętu z jakim Win musi być kompatybilny i z faktem, że ingerencja firm trzecich w system jest bardzo duża. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Nie ma co z jednego błędu robić sromotnej porażki Microsoftu.

#8 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 02 grudnia 2009 - 13:54

OK - ale zauważ że M$ po każdej premierze swego "produktu" ględzi że ten jest lepszy od poprzedniego a jest jak zwykle - bez zmian. Wciskają jeleniom odgrzewane kotlety i jeszcze każą sobie płacić za wiecznie niedopracowane buble.

#9 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 02 grudnia 2009 - 13:57

ktoś jak zwykle chce zrobić burzę w szklance wody a ty janhalb dałeś się zmanipulować ;D

#10 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 02 grudnia 2009 - 14:04

OK - ale zauważ że M$ po każdej premierze swego "produktu" ględzi że ten jest lepszy od poprzedniego a jest jak zwykle - bez zmian. Wciskają jeleniom odgrzewane kotlety i jeszcze każą sobie płacić za wiecznie niedopracowane buble.

A Apple twierdzi wtedy, że jest gorszy? Co do odgrzewania kotletów czy to nie na tym forum było dużo takich glosów o SL?

#11 robalcfg

robalcfg
  • 495 postów

Napisano 02 grudnia 2009 - 14:05

OK - ale zauważ że M$ po każdej premierze swego "produktu" ględzi że ten jest lepszy od poprzedniego a jest jak zwykle - bez zmian. Wciskają jeleniom odgrzewane kotlety i jeszcze każą sobie płacić za wiecznie niedopracowane buble.

Bo niby Apple to wprowadza rewolucje w swoich ostatnich systemach. Nadal jestem za rozwiązaniami Apple, ale nie dajmy się zwariować, są zmiany i to na lepsze.

#12 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 02 grudnia 2009 - 14:13

Nie pisałem o Apple tylko o M$. Skoro już poruszyłeś ten temat - Apple przestało "się starać" jeśli chodzi o jakość Mac OS X (od Leosia włącznie) - ale przynajmniej nie wciska ludziom kitu, że to czy tamto. Nie zmusza też*do zakupu swojego systemu nikogo - w przeciwieństwie do M$, gdzie każdy nowy system = także konieczność zakupu/wymiany sprzętu na nowy.

#13 Maciek Stanasiuk

Maciek Stanasiuk
  • 216 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 02 grudnia 2009 - 14:30

SL było IMO podobnym upgradem jak 7ka dla Visty. Co miałoby Apple zmienić poza wydajnością i 64-bitowym środowiskiem? Interfejs? A po co, jak jest dobrze?:)

#14 iMak

iMak
  • 81 postów

Napisano 02 grudnia 2009 - 14:53

Powiem tyle jako wieloletni uzytkownik produktow MS, a od 2 lat Apple... Jeden i drugi system bedzie zawsze mial jakies "bledy". Tyle, ze patrzac na ostatni rozwoj, to MS sie podciagnelo, a Apple ostro traci. Bo niby jak nazwac ciagle problemy z wypuszczonym niedawno Leo? Od groma jest z nim problemow. Sam to przezylem. Upgradu sie nie da zrobic na niektorych komputerach, problemy z wifi, automatyczne wlaczanie sie komputera. To toz takie samo badziewie programistyczne jak w MS... ludzie! A juz o solidnosci jabluszkowego hardware'u to w ogole nie wspomne. Upadek na calego. Ale to juz zupelnie inny temat. Tak wiec nie ma sie co nasmiewac z MS, bo na Appleowskim podworku wcale nie jest lepiej!

#15 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 02 grudnia 2009 - 15:06

Masz rację jeśli chodzi o Mac OS X. Z komputerami Apple jest tak samo - szajs i badziejewo do kwadratu. Pomijam kwestie cen - dawniej przynajmniej było wiadomo za co się*płaci, teraz jest to marny PeCet za astronomiczne pieniądze. Zostałem więc na Macu Power PC i Mac OS X Tiger. Wciąż działa bez zarzutu i "się nie psuje". M$ wiecznie "się podciąga" - szkoda że za pieniądze użytkowników mamionych wiecznymi obietnicami poprawy. Ale trudno - ich wybór i kasa.

#16 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 02 grudnia 2009 - 15:13

Nie zmusza też*do zakupu swojego systemu nikogo - w przeciwieństwie do M$, gdzie każdy nowy system = także konieczność zakupu/wymiany sprzętu na nowy.

Nie? A nie widziałem żeby na stronie Apple była możliwość kupienia iMaca czy innego komputera bez OS X. I i nie opowiadaj bajek bo Win 7 mam zainstalowany na komputerze, który zarówno za czasów XP jak i 7 nadawał praktycznie do niczego poza pasjansem. Niemniej działa szybko tam gdzie ma działać. Poza tym powtarzam pytanie: a co Apple obiecuje użytkownikom wprowadzając nowe wersje OS X?

#17 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 02 grudnia 2009 - 15:21

No właśnie - nie zmusza do zakupu tylko dodaje w zestawie gratis z każdym nowym Macem. Apple nic nie obiecuje - włączasz Maca i używasz. Co jeszcze byś*chciał - gwiazdkę z nieba ? Jaka to konfiguracja tego twojego PeCeta ? Dopóki nie zobaczę - nie uwierzę w to co mówisz. No i kiedy to były czasy 7 ? Zdaje się że rozpoczeły się całkiem niedawno :) . A bajek to się naczytałem na PeCetach od czasów Windows 1.0.

#18 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 02 grudnia 2009 - 15:26

A to, że są takie problemy, to głównie problem ilości sprzętu z jakim Win musi być kompatybilny i z faktem, że ingerencja firm trzecich w system jest bardzo duża.


Dlatego wybrałem Apple i od 8 mc mam spokój i mogę normalnie pracować.

#19 stealth1947

stealth1947
  • 591 postów

Napisano 02 grudnia 2009 - 15:32

dawniej przynajmniej było wiadomo za co się*płaci, teraz jest to marny PeCet za astronomiczne pieniądze.


Hmm a czym sie niby roznily poprzednie maki od tych obecnych?

#20 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 02 grudnia 2009 - 15:39

Hmm a czym sie niby roznily poprzednie maki od tych obecnych?


Jakością wykonania i procesorem (procesorami). Poczytaj sobie apple-history.com lub Mactracker - get info on any Mac

#21 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 02 grudnia 2009 - 15:39

No właśnie - nie zmusza do zakupu tylko dodaje w zestawie gratis z każdym nowym Macem.
Apple nic nie obiecuje - włączasz Maca i używasz. Co jeszcze byś*chciał - gwiazdkę z nieba ?
Jaka to konfiguracja tego twojego PeCeta ? Dopóki nie zobaczę - nie uwierzę w to co mówisz. No i kiedy to były czasy 7 ? Zdaje się że rozpoczeły się całkiem niedawno :) . A bajek to się naczytałem na PeCetach od czasów Windows 1.0.

Tak samo MS nikogo nie zmusza, a Sony, Dell, HP, itp dodają tylko do zestawu. Apple nie obiecuje? Chyba dawno nie wchodziłeś na ich stronę. A komputer, którym mówiłem to jakiś marny Celeron z 1GB pamięci i zintegrowaną grafiką.

#22 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 02 grudnia 2009 - 15:45

Do samego zakupu rzeczywiście M$ nie zmusza - chodzi mi bardziej o to, że jeżeli potencjalny klient się na to decyduje - wpada w spiralę dalszych zakupów niezbędnych do funkcjonowanie łindołs. Sony, Dell itp. mają łindołs w wersji OEM działającą tylko i przypisaną do użytkowania z konkretnym egzemplarzem PC - więc gdzie tu jest miejsce na dobrowolność ? No to wypada tylko pogratulować wydajności i komfortu pracy. Apple reklamuje się jak każdy - M$ wiecznie obiecuje że każdy nowy system jest lepszy od poprzedniego a to zasadnicza różnica.

#23 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 02 grudnia 2009 - 15:52

No właśnie - nie zmusza do zakupu tylko dodaje w zestawie gratis z każdym nowym Macem.
Apple nic nie obiecuje - włączasz Maca i używasz. Co jeszcze byś*chciał - gwiazdkę z nieba ?
Jaka to konfiguracja tego twojego PeCeta ? Dopóki nie zobaczę - nie uwierzę w to co mówisz. No i kiedy to były czasy 7 ? Zdaje się że rozpoczeły się całkiem niedawno :) . A bajek to się naczytałem na PeCetach od czasów Windows 1.0.


Dokladnie. Apple nie obiecuje nie wiadomo czego. "Najbardziej zaawansowany system operacyjny na świecie" ? Trudno się z tym nie zgodzić. A tak to skromność Apple w mediach/www mnie po prostu powala. Wbrew opiniom. Są skromni i za to wielki + Nie użytkownicy, tylko firma jako taka. "Community" się podnieca, ale firma jako taka wypuszcza nowe OSy i produkty po prostu i informuje o ich właściwościach. Jeśli umiesz to porównać to lepiej. Jeśli nie - nikt nie zmusza itd.

Pozdrawiam

#24 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 02 grudnia 2009 - 15:59

Do samego zakupu rzeczywiście M$ nie zmusza - chodzi mi bardziej o to, że jeżeli potencjalny klient się na to decyduje - wpada w spiralę dalszych zakupów niezbędnych do funkcjonowanie łindołs. Sony, Dell itp. mają łindołs w wersji OEM działającą tylko i przypisaną do użytkowania z konkretnym egzemplarzem PC - więc gdzie tu jest miejsce na dobrowolność ?
No to wypada tylko pogratulować wydajności i komfortu pracy. Apple reklamuje się jak każdy - M$ wiecznie obiecuje że każdy nowy system jest lepszy od poprzedniego a to zasadnicza różnica.

Nie wiem co próbujesz udowodnić w obydwu przypadkach... O jakiej spirali mówisz? Kupując komputer Apple z OS X jaką licencję na ten system dostaję? Ty chyba naprawdę widziałeś kampanii MS i Apple...

#25 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 02 grudnia 2009 - 16:01

Ale jedna rzecz mi się w MS podoba, a mianowicie to że na którymś z pokazów Windows 7 ujawnili że pokaz jest na komputerze z procesorem 1GHz i 1GB ramu i tutaj jest sens pokazu że system jest szybszy od poprzednika. Apple co prawda także nam pokazuje ale tego komputera nigdy nie było widać ani nikt nie pokazał jego parametrów i jeżeli oni tam mają Apple Mac Pro 2 x 2.93GHz Quad-Core Intel Xeon Nehalem 16GB i ATI Radeon HD4870 512MB to może to OpenCL i przyśpieszenie w Snow Leo jest spore aczkolwiek czy przeciętny user myapple z prockiem C2D 2.0 odczuje je ? Może odczuje tylko nie sądzę aby miało ono dla niego wielkie znaczenie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych